Україна входить до топ-10 країн-донорів міжнародних мігрантів у світі. За різними оцінками, кількість трудових мігрантів сягає 4 млн осіб.
За інформацією Центру економічної стратегії, одночасно за межами країни може знаходитися близько 2,5 млн осіб. 61% громадян України, які за останні 5 років хоча б один раз працювали за кордоном, робили це нелегально, - розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
"Людина, яка виїжджає працювати нелегально за кордон, стає повністю безправною. Повністю. Роботодавець може не заплатити їй гроші, з нею може щось трапитись. Трапитись якийсь випадок на виробництві, і вона буде сама сплачувати за своє лікування. Їй можуть не заплатити гроші, можуть депортувати, можуть скалічити навіть навмисно, і людина опиниться сам на сам з тими проблемами, які перед нею з'являться", – перерахував він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забрали 3 тисячі євро та відправили додому: чим українцям загрожує нелегальна праця у Норвегії
Крім того, не варто забувати, що трудове рабство – взагалі одна з найбільших проблем сучасного світу та України, зокрема. За даними Міністерства соціальної політики і Міжнародної організації з міграції, найбільше українців потрапляє в трудову експлуатацію в Російській Федерації та в Польщі.
"На сьогодні десь від 21 до 46 млн людей перебувают зараз у рабстві по всьому світу. Якщо ми говоримо про Україну, то з 1991-го десь 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. І лише 1% врятовано", – поділилася жахливими цифрами статистики керівниця консультаційного центру з протидії торгівлею людьми благодійної організації БФ "Карітас-Київ" Ірина Бойко.
Кожен український нелегал – це вже потенційний клієнт цього благодійного фонду. Зараз організація опікується Оксаною – жінка пережила справжню трагедію в Росії.
Потерпіла згадує: "Сину 3 роки, я одна, знов вагітна, житла немає свого, звернутися за допомогою нема до кого. Одна жінка запропонувала приїхати до неї, вона написала, що вони з чоловіком громадяни Росії та їм потрібна домробітниця…".
Але замість роботи жінка потрапила у рабство.
"З'ясувалося, що в неї нема ніякого чоловіка, має 3 дітей. І в мене моїх 2 було. Вона мене закрила вдома, забрала всі документи. Приїздила лише раз на тиждень. Привозила продукти, яких постійно не вистачало. Про зарплатню – ні пари з вуст".
Врятуватися українці вдалося дивом – допомогли сусіди.
"Викликали дільничного, він вивів мене з дітьми. Сусіди скинулися грошима і відвезли на вокзал, відправили в Україну".
І хоча минуло вже 3 роки, але Оксана і досі не може оговтатись. Та ще й полон у зачиненому будинку підірвав здоров'я її дітей.
Економічні проблеми останніх років, падіння доходів і ситуація з безпекою збільшили "втечу мізків" з України.
Коментарі