Уряд Олександра II вирішив продати територію, площею більше 1,5 млн. кв. км. через велику віддаленість "Російської Америки" від центру і невиправдано високих фінансових витрат на утримання цієї території і російських торгових компаній, що знаходилися на ній. 126 років російської влади Аляска залишалася збитковою територією.
Сьогодні на цей американський штат доводиться близько половини виявлених у США запасів нафти, вугілля, металів платинової групи, 80% запасів олова, 30% сурми, 20% нікелю. У 1973-1977 роках тут був побудований Трансаляськінській нафтопровід протяжністю 1285 км, по якому щодня прокачується більше 2 млн. барелів нафти. Видобуток нафти зробив Аляску штатом, що активно розвивався, з високим рівнем доходів на душу населення.
Проте в перші роки Сьюард піддався жорсткій критиці за цю покупку. Заплачені за Аляску 7,2 млн. доларів називали викинутими на вітер грошима. У книги по історії придбання Аляски увійшло як "каприз Сьюарда". Майбутній 49-й штат іменували "льохом-льодовиком" і "садом полярних ведмедів".
Ситуація змінилася тільки тоді, коли на Алясці і в сусідній Канаді було виявлено золото, і в кінці 90-х років XIX століття почалася "золота лихоманка". Пізніше там були знайдені нафта і газ. Тоді і Росія, що володіла цією територією 126 років і що розлучилася з нею без особливих коливань, пошкодувала про своє рішення, повідомляє Newsru.
×
Коментарі