Марта Дідула зі Львова рік провела в Гондурасі. Вирішила поїхати туди волонтерити.
Її робота полягала в спілкуванні з місцевими людьми. За словами волонтерки, особливу увагу вона приділяла дітям, намагаючись показати важливість освіти.
Марта Дідула також поділилась із Gazeta.ua тим, як живуть люди в Гондурасі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Думала, треба тікати, бо постріляють" - волонтерка про мафію в Гондурасі
"У країні помітний контраст між бідними й багатими. Середнього класу майже немає. Багаті живуть добре. Їхні діти бачать пріоритет в освіті. Там є хороші університети, щоб вчитись. Вони розуміють, що так можна отримати кращу роботу", - каже волонтерка.
За її словами, у бідних людей усе навпаки — живуть у замкненому колі проблем.
"Вони не мають грошей, відповідно не можуть дозволити собі краще життя. Для них освіта не важлива, не можуть подорожувати, бачити світ. Але водночас їм і не хочеться іншого. Бачать, що можна жити й так. Найчастіше заробляють тим, що продають щось на вулиці. Наприклад, жінки готували традиційну страву вальяди й торгували цим. Я жила в бідному районі, то серед усіх була одна медсестра, а інші в основному продавці. Мало чоловіків, вони або померли, або розлучились з жінками", - розповідає Марта Дідула.
5 грудня у світі відзначають міжнародний День волонтера. Уперше пропозиція вшановувати волонтерство прозвучала 1985 року в резолюції 40-ї сесії Генеральної асамблеї ООН на знак визнання важливої ролі явища, в ім'я економічного та суспільного розвитку.
Коментарі