Україна перестала бити по Кримському мосту, оскільки в цьому зараз немає потреби.
Зараз вигідніше використовувати переправу як приманку. Про це заявив ветеран АТО, екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий в інтервʼю Укрінформу.
"Нам треба, щоб вони його прикривали, а ми били по цих ЗРК. Ми використовуємо зараз Кримський міст, як приманку: знаємо, що тільки-но спалимо кілька їхніх ЗРК у Криму, вони гарантовано за два тижні привезуть туди нові. С-300 закінчились, пішли С-400, і навіть С-500. Ми фактично використовуємо Крим, як таку "велику м'ясорубку" для їхнього ППО", – зауважив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни масово скасовують тури в окупований Крим
За його словами, "суперсилою" російських окупантів зараз можна вважати лише удари КАБами і ФАБама. Україна наразі немає засобів для протистояння цій загрозі.
"Вони не лише кошмарять цими КАБами та ФАБами фронтові й прикордонні міста, а й, у першу чергу, бʼють по позиціях. А це та зброя, яка може "винести" практично будь-яку нашу фортифікацію. І, на жаль, цих бомб у них багато", – додав він.
Проте, як зазначив Дикий, ця проблема є критичною, доки ми не отримали винищувачі F-16.
"Як тільки з'явиться бодай перша ескадрилья, а тим більше дві, літаків F-16, до яких у комплекті йдуть ракети повітря-повітря 100-кілометрового радіусу дії – проблему КАБів і ФАБів буде знято. Бо максимальна відстань їх запуску – 70 кілометрів. Вони, звісно, чудово розуміють, що їхній перевазі в повітрі залишилось місяць-два, і прагнуть використати цей час по максимуму", – пояснив ветеран.
Щодо дронів, то зараз стоїть тільки два питання: у кого більш тямущі інженери, і хто поставить більше пар робочих рук на конвеєр?
"По-першому виграємо ми, по-другому, поки що, вони. Але я ще раз наголошу, що перевага у них лише в повітряній компоненті. По ракетах, передусім", – сказав Дикий.
Так, по балістичних ракетах змін немає – росіяни виготовляють їх рівно стільки, скільки й до вторгнення 24 лютого. Проте крилаті ракети росіяни таки змогли поставити на конвеєр.
"По крилатих, зокрема Х-101… На жаль, вони таки зуміли "хашки" поставити на конвеєр. Якщо в дуже багатьох інших, скажімо, сферах для них критичними стали західні санкції, бо виявилося, наприклад, що в російському танкопромі останніх 20 років всі підшипники були німецькі, а всі приціли – французькі й так далі, то по Х-101 ці санкції не вдарили. Модель Х-101 була 100% радянською, і вони змогли це повністю поновити. Це наша велика тепер проблема", – продовжив ветеран АТО.
При цьому наголосив, що це більше "проблема тилу", яка на фронт не впливає.
"100 штук Х-100 на місяць… Навіть якби вони їх всі пустили на фронт – це просто взагалі ні про що. А от для тилу це інша історія. Для тилу це фактор. Тому вони саме так їх використовують – б'ють по енергетиці, по наших заводах, зокрема оборонних, б'ють по лікарнях. Оце якраз продовжиться. Вони розуміють, що в них немає ресурсу зламати нашу армію. Тому тепер ставка робиться зламати наш тил", – резюмував Євген Дикий.
Російські загарбники хвилюються через постійні атаки на Кримський міст, всіляко намагаються зберегти цю незаконну конструкцію. Тому ставлять бонові загородження навколо мосту та розраховують на свою протиповітряну оборону.
Коментарі