Російський військово-морський флот розгорне в Криму зенітно-ракетні комплекси "Бук".
Їх завдання — захист кораблів, підводних човнів і суден Чорноморського флоту від літаків, безпілотних літальних апаратів, крилатих ракет, повідомляють "Известия".
На думку експертів, військово-морські "Буки" разом із зенітно-ракетними системами С-300 і С-400 повітряно-космічних сил Росії, за необхідності повністю закриють небо над півостровом і Чорним морем.
У штабі Чорноморського флоту принципове рішення про розміщення "Буків" в Криму прийняли. Нові ЗРК надійдуть на озброєння 1096-го зенітно-ракетного полку (ЗРП), який базується в Севастополі. На першому етапі ЗРП отримає комплекси "Бук-М2", а в подальшому — досконаліші "Бук-М3". Точна дата початку переозброєння доки невідома. Зараз на озброєнні 1096-го полку стоять зенітно-ракетні комплекси "Оса", який вражає цілі на відстані не більш як 10 км і на висоті понад 5 тис. м.
"Бук-М2" б'є по літаках і безпілотниках на відстані від 3 до 45 км. А крилаті і балістичні ракети збивають на дальності до 20 км. Ракети "Бука" дістають цілі на висоті 25 тис. м.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, хто доставив на Донбасс "Бук", з якого збили малазійський літак
1096-й полк сформували 1946 року. 1989 року ЗРП, який входив до складу 126-ї мотострілецької дивізії, передали Чорноморському флоту. Наступного року дивізію розформували. 1995 року полк передислокувався з села Міжгір'я до Севастополя. Завданням ЗРП став захист штабу, кораблів, суден і підводних човнів Чорноморського флоту.
2012 року під час реформи екс-міністра оборони Анатолія Сердюкова 1096-й ЗРП розформували. Від полку залишилися зенітні батареї, які передали до складу 810-ї бригади морської піхоти. Але після приєднання Криму до Росії військову частину відновили.
Коментарі