150-метрову телевежу відкрили у селі Чонгар Генічеського району Херсонської області. Це сталося 17 березня 2017 року. Вона мала відновити українське мовлення на території Криму.
З моменту окупації на півострові був майже відсутній радіо- та телесигнал. Раніше він йшов з телевежі з Красноперекопську. Згодом почали транслювати лише російські телеканали.
Нову вежу будували більше 3 місяців за кошти приватних інвесторів. Вартість проекту - 3,5 млн грн. Вона дозволяє транслювати 7 потужних радіопрограм і 32 канали цифрового телебачення.
"Ми повинні підтримувати зв'язок з жителями окупованого Криму, наближати до людей необхідні послуги і захищати їх інтереси", - сказав міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш.
З першого дня відкриття телевежі на півострові уже почули "Українське радіо", "ТК "Атлант-СВ", "Крим.Реалії", місцеві ТРО "Софія" та "Херсон-FM". Проте українські телеканали транслювати почали із 17 серпня 2017 року. Радіус дії сигналу до 120-130 км для радіо та 50-60 км для телебачення.
"Ми будемо доносити ту інформацію, яка важлива для українців і для жителів Криму. У мене є підозра, що глушитиме, але кілометрів 100-120 до Ангарського перевалу буде. Тобто Сімферополь точно будемо брати", - впевнений радіоведучий "Херсон-FM" Сергій Кузнєцов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Радіо П'ятницю" оштрафували на круглу суму
У грудні минулого року ще одну телевежу відкрили на горі Карачун у Донецькій області - замість зруйнованої під час боїв за Слов'янськ у 2014 році. Вона транслюватиме 10 загальнонаціональних та 4 місцевих телеканали. Таким чином майже вся територія окупованої частини країни зможе користуватися українськими теле- і радіоканалами.
Телевежа у Бахмутівці на Луганщині почала транслювати українські канали на окуповану територію. Телевежу 22 серпня відкрив президент України Петро Порошенко. "Важливо, що з сьогоднішнього дня, українські канали, які будуть бачити, будуть показувати правду", - сказав він.
Коментарі
2