Полоненого співробітника СБУ Василя Сороку відвідав його адвокат Сергій Бадамшин.
Про це захисник бранця відзвітував у Facebook.
За словами Бадамшина, ув'язненний моряк перебуває в доброму гуморі та не падає духом.
На жаль, у полоненого військового досі болить рука, а тюремні лікарі ставляться до травми байдуже.
"Поранена рука так і не відновлюється. Болить. Набряк не спав. Залишилися уламки. Мене засмучує безвідповідальність деяких лікарів. Незважаючи на неодноразові звернення, не надано рекомендації щодо реабілітації та відновлення. Медична документація за заявою не надана", повідомляє адвокат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Матері українських полонених звернулися до світової спільноти
Також Василю відмовили встановити у камері телевізор через небажання співпрацювати з ФСБ.
"Василю пояснили в СІЗО, що телевізор до камери не дають через відмову співпрацювати з операми ФСБ. З чим я його тільки привітав, тому що вважаю російське телебачення витонченим видом тортур", - написав захисник.
25 листопада о 21.20 російські прикордонники взяли штурмом українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" та буксир "Яни Капу". Вони йшли до Маріуполя через Керченську протоку. Судна доправили у порт Керчі на анексованому півострові Крим.
Під час штурму росіяни захопили у полон 24 моряки. 3 дістали поранення, у них осколкові поранення різних частин тіла. В одного моряка пошкоджені білки очей.
Полонених військовослужбовців помістили до Сімферопольського СІЗО, поранених - до лікарні в Керчі. 30 листопада їх таємно вивезли до московського СІЗО "Лефортово", а поранених - у тюремну лікарню СІЗО "Матросская тишина".
За цей період кримчани зібрали для моряків посилки з їжею, теплими речами, засобами гігієни. Після того, як моряків вивезли до Москви кримські активісти поїхали за ними, щоб передати українцям все, що для них передали люди.
Для захисту полонених у російському суді зібрали команду з 34 адвокатів.
Росія звинувачує моряків в нібито незаконному перетині кордону. За цією статтею військовослужбовцям загрожує 6 років ув'язнення.
Моряки не визнали себе порушниками російських кордонів, називають себе військовополоненими. Вимагають їх утримувати відповідно до Женевської конвенції.
Росія не визнає українських моряків військовополоненими аргументуючи свою позицію відсутністю війни з Україною.
У світі проводять флеш-моби на підтримку військовополонених.
Коментарі