На Керченській переправі досі працюють компанії, які перевозили російські війська під час анексії Криму.
Всі ці роки вони могли порушувати санкції, що наклав Євросоюз, йдеться в матеріалах розслідування і антикорупційного проєкту "Муніципальний сканер". Масштабне розслідування, яке тривало майже два роки, отримало назву "Кримський архів".
Компанії порушники входять у велику транспортну групу "АнРуссТранс", яку контролюють колишній заступник міністра шляхів сполучення Росії Олександр Анненков і його сім'я.
"Компанія "ТИС-Крым", що перевозила російських військових – так званих "зелених чоловічків" – до Криму, зареєструвалася в російському реєстрі у 2015 році. Її засновником була київська фірма "Техінвестсервіс", та в свою чергу через кілька кіпрських компаній належить Анненкову. У 2017 році серед засновників з'явилася кіпрська компанія Avimalink Enterprises LTD, яку теж контролює Анненков. Брюссель після анексії Криму Росією в 2014 році заборонив європейським компаніям інвестувати в транспортну сферу півострова", - йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дружина учасника "Кварталу 95" має бізнес в Криму
В грудні 2018-го року Анненков вивів іноземні свої іноземні підприємства із засновників, компанію "ТИС-Крым" переписав на себе.
Із "Севастопольським морським банком" і декількома компаніями, які займалися зберіганням і продавали нафтогазові продукти він зробив теж саме.
Пароми, що ходять протокою досі належать йому завдяки кіпрським компаніям.
При тому, що санкції забороняють європейським компаніям інвестувати або розвивати ці сектори економіки в включеному Криму.
"Настоящее время" звернулося за коментарем до Анненкова і в групу компаній "АнРуссТранс", але запит залишився без відповіді. Після того, як редакція звернулася в компанію, інформація про "ТИС-Крым" зникла з офіційного сайту групи. Влада Кіпру та ЄС по суті на запит видання про можливе порушення санкцій не відповіли", - йдеться у розслідуванні.
"Настоящее время" і антикорупційний проект "Муніципальний сканер" понад півтора року. Журналісти виявили сотні європейських, американських, російських та українських компаній, які порушують міжнародні санкції щодо Криму.
Компанія Apple на девайсах, які продаються в Росії, позначає анексований Крим як частину території РФ.
Похибки допустили в додатку "Погода". При цьому російські депутати вихваляються тим, що компанія свідомо пішла на цей крок і обіцяють надалі контролювати це.
Коментарі