У мережі оприлюднили фото місцевості довкола "Кримського титану", який став винуватцем хімічного забруднення в окупованому Армянську.
Через небезпечну надзвичайну ситуацію майже 4 тис. людей довелося евакуювати з прилеглих до заводу територій. Фотографії зроблені 8 вересня, опубліковані на сторінці Dronarium Україна в Facebook.
На світлинах помітні наслідки хімічних викидів.
"На фото – завод, що отруює все живе на десятки кілометрів через аварію. Його називають "кримським Чорнобилем". Так, це кримський "Титан" і він працює, як бачите. Фото було зроблено 8 вересня", – йдеться в описі до фото.
Крім того, хімічне забруднення з "Кримського титану" вплинуло не тільки на північ Криму, а й на сусідні з адмінкордоном населені пункти.
"Українські прикордонники фіксують забруднення повітря на материку поблизу півострова. А в селі Преображенка, що в 2 км від заводу, до лікарів звернулися вже близько 20 людей. Найчастіші скарги – постійний кашель, головний біль і підвищений тиск", - йдеться у сюжеті Крим.Реалії.
Зазначається, що влада Херсонської області готова евакуювати населення із зони ураження, якщо ситуація погіршиться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФСБ використає "геноцид кримчан" у новій спецоперації проти України
Також зазначається, що український олігарх Дмитро Фірташ не втратив контроль над заводом "Кримський титан" і після анексії півострова.
"Сьогодні підприємство належить російській компанії "Титанові інвестиції", однак зв'язок із нею йде на Кіпр і безпосередньо пов'язані з Group DF Фірташа. Як з'ясувалося, частина відходів "Кримський титан" зливає за межі анексованої території – до відстійників, що розташовані у Херсонській області. Журналісти Крим.Реалії проінспектували постраждалі регіони і дізналися, як завод на півострові труїть південь України та чим це загрожує Херсонщині", - йдеться у повідомленні.
На окупованому півострові так званий "арбітражний суд Республіки Крим" примусив "Титанові інвестиції" доплатити 736 млн 853 тис. руб. (287 млн 338 тис. грн) за екологічну шкоду.
Завод "Кримський титан" 9 вересня повністю зупинив виробництво. У ніч на 24 серпня на заводі стався хімічний викид. Окупанти стверджують, що це випари з кислотонакопичувача.
Коментарі