Міністри закордонних справ Данії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Швеції та України заявили, що не дозволять Криму зникнути з міжнародного порядку денного.
Про це йдеться в оприлюдненому на офіційній сторінці українського МЗС тексті спільної заяви у зв'язку з четвертою річницею анексії Криму Росією.
"Поки буде тривати незаконна анексія, будуть продовжуватися обмежувальні заходи і санкції... ЄС не визнає результати виборів, які проводяться Росією в Криму", - наголошується у зверненні.
На думку глав міністерств, анексія Криму підвищує ризики для безпеки у Чорноморському регіоні, а її наслідки виходять за межі регіону.
"Разом з нинішньою російською агресією на Донбасі вона також є порушенням європейського порядку безпеки, правил і принципів, які служили основою стабільності і безпеки в Європі з часів закінчення холодної війни", - йдеться в заяві.
Також глави зовнішньополітичних відомств восьми країн закликали Росію звільнити політичних в'язнів і надати міжнародним моніторинговим організаціям доступ на півострів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Петро Порошенко назвав вибори президента Росії в Криму фарсом
"Те, що відбулося в Криму, стосується не тільки України, але і всіх нас. Ось чому ми не забудемо і не залишимо Крим", - резюмується у зверненні.
Нагадаємо, Україна направила генсеку ООН, голові Радбезу і всім делегаціям країн-членів офіційні листи, в яких йдеться, що проведення РФ президентських виборів в окупованому Криму порушує Статут ООН.
Вибори президента Росії призначені на 18 березня – четверту річницю незаконної анексії Криму.
Участь у них візьмуть 8 кандидатів, зокрема чинний президент країни. РФ традиційно з моменту анексії Криму має намір провести голосування на півострові.
Коментарі