16 вересня - 21 річниця вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе. Для вшанування його пам'яті в Іллінському сквері Києва, недалеко від могили Гонгадзе, відбулася акція.
На ній правозахисники й журналісти закликали українську владу ефективно й прозоро розслідувати вбивство Гонгадзе та інших українських журналістів, а також виконати вимоги Комітету міністрів Ради Європи у справі Гонгадзе, пише "Цензор. НЕТ".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 21 рік тому зник Георгій Гонгадзе
Серед резонансних справ організатори акції назвали вбивство журналістів Павла Шеремета й Вадима Комарова. Останнього побили 2019 року в Черкасах. Після 46 днів коми він помер. Злочин досі не розкрили, виконавців і замовників - не покарали.
На акції також закликали захищати діяльність журналістів, вживати системних заходів для захисту права громадян на правдиву та об'єктивну інформацію.
Увечері 16 вересня 2000 року Гонгадзе вийшов із дому й не повернувся. Родичі, колеги й політики почали бити на сполох. А керівництво МВС і СБУ намагалися заплутати розслідування через імовірну причетність до події перших осіб держави: Леоніда Кучми, глави Адміністрації президента Володимира Литвина, міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка й керівника СБУ Леоніда Деркача.
Під час виступу у Верховній Раді 28 листопада 2000-го голова Соціалістичної партії Олександр Мороз назвав замовником убивства журналіста Кучму. Як доказ увімкнув аудіозапис розмов президента, які зробив майор СБУ Микола Мельниченко. З 15 грудня почались акції протесту "Україна без Кучми", у яких брали участь 24 громадські організації та партії. Політична криза завершилася помаранчевою революцією 2004 року.
Коментарі