Gazeta.ua зібрала корисні онлайн-сервіси, додатки, карти, які зроблять життя в Києві простіше.
Отримати закордонний паспорт без черги
Після новини про отримання безвіза з ЄС за біометричними паспортами вишикувалися великі черги. Подати заявку на отримання паспорта через інтернет майже нереально - вільних місць немає.
Київський розробник Антон Бібля створив Telegram-бота @igov_bot, який перевіряє наявність вільних місць в онлайн-чергах кожні три хвилини. Поки він працює в восьми містах: Київ, Дніпро, Одеса, Львів, Харків, Миргород, Тернопіль та Хмельницький. Знайшовши вільне місце, він відразу надішле вам повідомлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За оформлення паспорта поза чергою посередники просять 100 гривень
Орендувати житло без посередників
Якщо ви бажаєте знайти квартиру без ріелтора - скачайте додаток The Locals для Android або iPhone. Там можна знайти квартиру без комісії й посередників. База щодня поповнюється новими оголошеннями. Є карта пропозицій, зручні фільтри для пошуку.
Сервісом можна користуватися безкоштовно, а можна - заплатити. Тоді всі свіжі оголошення ви зможете бачити першими, для інших користувачів вони стануть доступні лише через день. Вартість: 190 грн. за 7 днів, 290 грн - за 14 і 490 грн - за місяць.
3. Дізнатися рівень злочинності в будинку
Є проект, який аналізує умови життя в малих і великих містах по всій Україні - CityScale. Там можна дізнатися, скільки крадіжок, бійок сталося у вашому домі, вулиці або мікрорайоні. Чи є поруч серйозні джерела забруднення повітря і води. Де знаходяться найближчі школи, дитячі садки та лікарні. Які середні ціни оренди і покупки житла поруч.
Оплатити комунальні через Фейсбук
У березні з'явився чат-бот, який дозволяє киянам оплачувати комуналку прямо через Facebook Messenger. Потрібно знайти в месенджері контакт "ГІОЦ" і відправити йому повідомлення зі словами "КП ГІОЦ КМДА". Бот просить ввести ID або авторизуватися через QR-код, які вказані на квитанції. Далі він підтягує рахунки по кожній послузі: газ, опалення, електроенергія, водопостачання. Їх можна оплатити - по одному або всі разом.
Повідомити міській адміністрації про проблему
1551 - це контакт-центр міської адміністрації Києва, куди можна поскаржитися на столичні проблеми. Описуєте проблему, фотографуєте і завантажуєте на сайт. Кожне звернення повинні перевірити, вжити заходів і повідомити про результат заявнику. Всі скарги, а їх вже більше 400 тис., зібрані на інтерактивній карті. Їх можна фільтрувати по темі, району, статусу, а також відстежувати, як просувається розгляд ваших заявок.
Доступні додаток для Android, iPhone і Windows.
Знайти втрачене
LuckFind - це онлайн-бюро знахідок. Загублене повертають безкоштовно, і за винагороду. Досить зв'язатися з тим, хто щось знайшов, і довести, що річ ваша.
Здати екологічно небезпечне сміття
На карту наносять пункти прийому батарейок, шин, ртутних ламп, пластика, автомобільних акумуляторів та інших особливо небезпечних для природи речей, які викинули в найближчий смітник. Також там є пункти прийому звичайного скла, макулатури і одягу в Києві та ще 120 інших містах.
Потрапити в громадський туалет
Додаток для Android i iPhone Flush показує громадські туалети на карті міста і пояснює, як швидко туди дістатися. Сервіс стане у нагоді не тільки в Києві, адже містить базу даних з 100 тисяч вбиралень по всьому світу.
Також існує карта туалетів Києва та аналогічний додаток для iPhone.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Розумний" туалет не приймає паперові гроші
Знайти банкомат потрібного банку
На сайті "БанкоМап" є карта всіх банкоматів України - в базі понад 17 тисяч банкоматів і 11 тисяч відділень 154 банків. Доступно додаток для iPhone.
Оплатити парковку через смартфон
Додаток містить базу близько 220 паркувальних майданчиків. Можна оплатити паркування прямо з телефону. Додаток безкоштовний і доступний для iPhone і для Android.
Відстежувати громадський транспорт
Сервіс EasyWay підкаже, як дістатися з точки А в точку Б. Задаєте маршрут і отримуєте варіанти поїздки: з пересадкою або без, номери потрібних маршруток / автобусів / трамваїв, адреси зупинок, розклад. А ще можна відстежувати громадський транспорт по GPS, тобто бачити, скільки автобусів їздить на вашому маршруту і де саме вони зараз знаходяться. Додаток доступний і для iPhone, і для Android.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди піти в Києві на вихідних
Нова система від Google дозволяє перекладати українською речення, а не окремі слова.
Коментарі