![У МВС радять киянам не розповідати у соцмережах про плани на майбутнє](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/497/497293_w_300.jpg?v=0)
Кияни повинні зробити усе можливе, аби убезпечити своє житло від крадіжок на час літніх відпусток. Таку думку сьогодні на прес-конференції висловила начальник відділу Департаменту Державної служби охорони при МВС України Світлана Павловська.
"Ми не маємо сьогодні права зневажати злочинцями і недооцінювати їх. Ми маємо розуміти, що вони чітко вмотивовані, і мають при собі цілий арсенал знаряддя для того, щоб проникнути (у помешкання – ред.). Якщо хтось і з нас буде думати, що маючи якісь коштовні двері, сучасний замок, вікна металопластикові, може зберегти своє житло, то дуже помиляється. Для серйозного злочинця відчинити замок будь-якої конструкції будь-якої марки займе не більше 1,5 -2 хв. Це надзвичайно серйозні психологи. Вони чітко розуміють, де у помешканні що знаходиться. Ми не один раз зіткалися, що начебто все збережено у квартирі, є і консьєрж, і під'їзд під кодовим замком. Але господарі приїжджали з відпустки і помічали, що пропали коштовності", - сказала вона.
За її словами, перші та останні поверхи мають великий ризик незаконного проникнення.
"Як не дивно, але останні поверхи мають таку ж ступінь ризику проникнення як і перші. У нас надзвичайно мають розвиток так звані крадії-верхолази. Тобто вони спускаються з даху і проникають в останні і передостанні поверхи. Надзвичайно високий ризик проникнення мають квартири знизу. Перешкоди перед будь-якими дверима, замками, вікнами у злочинців немає", - наголосила вона.
Одним з дієвим засобом захисту помешкання Павловська вбачає в оснащенні сигналізації, яка подає сигнали про несанкціоноване проникнення на пульт централізованої охорони.
"Тобто на місце приїжджають міліціонери, які мають певні повноваження, вогнепальну зброю, які чітко діють у тій чи іншій ситуації, які знають як поводити себе зі злочинцями. Навіть якщо той намагається втекти. На сьогоднішній день міліцією охороняються близько 30 відсотків помешкань. Чим більше квартир сьогодні знаходяться під охороною, тим менше шансів у злочинців проникнути у квартири. Чи були випадки коли в квартири, що охороняються, намагалися проникнути? Були. Позаминулого року було 12 випадків, минулого – 13. Термін приїзду групи затримання – 4 - 4.5 хв", - зазначила вона.
За словами Павловської, не тільки від міліції залежить збереженість майна.
На питання, як ще можна захистити житло від крадіжок, вона додала: "По-перше, ми дуже багато балакаємо і своїм близьким, друзям про свої статки, про те, що придбали, чи збираємося придбати. Ми багато подібної інформації викладаємо у соціальні мережі. І навіть робимо фотографії своїх помешкань. І люди, які чітко направлені на такий вид злочинів, користуються цією інформацією. Тобто ми самі запрошуємо їх у свої помешкання. Дуже розповсюджений вид збирання про вас інформації – це так званий маркетинг. Дзвінок у ваші двері, до вас заходить людина і пропонує вам те, що ви абсолютно не замовляли. Ви навіть не помічаєте, що ця людина чітко оцінює статки вашого житла. Ця інформація у них теж продається. Це також вид заробітку злочинців. Тому менше будемо пропонувати стороннім людям інформацію про те, що у нас є, які у нас статки, як ми живемо і збираємося жити, вам буде лише на користь. Під'їзд має бути під кодовим замком. І бажано, щоб був консьєрж, який не тільки знає всіх мешканців, але і має кнопку сигналізації".
Коментарі