Працівники Національного музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків у центрі Києва заявляють, що картини перебувають на межі знищення. Приміщення досі не опалюють.
Про це написала заступник гендиректора музею з наукової роботи Олена Живкова у Facebook.
"Сьогодні вже 8,5 градусів тепла. За всіма світовими стандартами повинна бути +18...19 (+/- 2 градуси, а вологість 50% +/- 2%). Київ вирішив не опалювати свої комунальні будівлі. Ага, розумію, чиновники - так їм і треба! Нехай, гади, мерзнуть, музейники - теж нехай тремтять. Гаразд. Але картини XIV-XIX століття - поліхромна скульптура! Але ікони і всі інші експонати колекцій - з ними як?" - написала Живкова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Софії Київській можуть відрізати світло за борг у 18 коп.
Температура в фондах за 35 років не падала так низько, наголосила музейний керівник.
"Діти в лікарнях можуть бути укриті і зігріті обігрівачами, службовці можуть пити чай і піти додому. Але картини нікуди не підуть, вони просто пропадуть. Ближче до грудня, коли тепло все ж включать, тоді старе дерево і старі полотна почнуть швидко зсихатися. Ікони і живопис на дошках цей процес просто порве, а фарба на полотнах трісне, згорнеться трубочками й осиплеться", - розповіла вона.
Адміністрація музею телефонувала й писала листи в міськадміністрацію. Відповіді не отримали.
"Ахметов - монополіст. Зима холодна і сповнена жахів", - підсумувала Живкова.
Київенерго досі відмовляється подавати тепло у комунальні й державні заклади. Шантажують міську владу. Вимагають, щоб їм виплачували дотації з державного чи міського бюджету. Школи підключали до опалення в антикризовому режимі - рішенням комісії з надзвичайних ситуацій. Станом на 27 жовтня у столиці залишалися не підключеними до опалення 234 будинки.
Коментарі