Упродовж 2020 року до поліції та Центру гендерної рівності, протидії та запобігання насильству надійшло 22 688 звернень від жертв домашнього насильства в Києві.
Порівняно з торік кількість звернень зросла втричі, розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда.
"Це означає, що про насильство не бояться говорити, оскільки вже створено механізми захисту від кривдника. Велику роль грає і психологічна підтримка наших спеціалістів у Центрі гендерної рівності. За рік на "Телефон довіри" звернулися 4105 людей. З них – 492 чоловіка. Також до психологів на очних консультаціях звернулося 730 осіб. Чоловіків із них – 147. Тобто від домашнього насильства страждають не тільки жінки, а й чоловіки та діти", – зазначила Хонда.
Послугами кризових кімнат скористалися 70 осіб - 40 жінок і 30 дітей. Зокрема кімнатою на лівому березі Києва скористалися 14 осіб, з них 8 – жінки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молоток для м'яса та консервний ніж: чим знущаються з жертв домашнього насилля
Цьогоріч у Києві створили "Телефон довіри" та відкрили 2 кімнати кризового реагування для постраждалих від домашнього насилля. Перша кімната запрацювала у травні. 2 кризову кімнату відкрили на лівому березі столиці.
Якщо ви стали жертвою насильства й потребуєте послуг цієї кімнати, то потрібно звертатися до поліції або на гарячу лінію 1500 зі стаціонарного телефону чи мобільного - 0(44) 272 15 00.
Коментарі