Ексклюзиви
Вівторок, 26 червня 2007 07:01

Ректор муніципального вузу подає до суду

52-річна Зінаїда Сіверс працювала на посаді ректора Київського педагогічного університету ім. Б. Грінченка 8 років. Кілька днів тому, за розпорядженням мера Черновецького, жінку звільнили. Як пояснив заступник голови КМДА Володимир Головач, Зінаїда Федорівна не може обіймати цю посаду, бо не має ступеня доктора наук.

— Потрібно було нас півроку перевіряти, аби згадати, що я не доктор? — обурюється Зінаїда Федорівна. — У мене контракт підписаний до 2010 року. Раніше вони куди дивилися?

Каже, що буде поновлюватися на посаді через суд.

— Більшою мірою це справа честі, — говорить вона. — А потім займуся власною науковою кар"єрою, монографію допишу. А то мені довелося вибирати — чи в університет вкладати, чи докторську захищати. Викладачів не вистачає, втікають на кращі місця. У нас студенти бідні, багато з малозабезпечених сімей. Університет майже не фінансують — 50 тисяч гривень дають на підготовку до навчального року. За ці гроші навіть підручників хороших не купиш. Мені доводилося самій читати курси.

Студенти та викладачі навіть пікетували мерію, щоб зупинити розпочаті в університеті процеси. Кажуть, що муніципальний навчальний заклад хочуть прибрати до рук так само, як комунальні ринки, метрополітен та "Київавтодор".

— Зараз на ньому сильно руки не нагрієш, але ж можна й більші гроші виділяти — начебто на заклад, а користуватися ними на власний розсуд, — пояснює один із викладачів.

Зараз виконувати обов"язки ректора призначили професора Віктора Огнев"юка. Раніше він працював заступником міністра освіти, завідував видавництвом підручників.

У студентів зараз тривають іспити. Випускників хвилює, хто видаватиме їм дипломи.

— Невже не можна було зачекати до кінця сесії? — запитує студентка 20-річна Ольга.

У мерії пообіцяли, що нікого з викладачів вузу не звільнятимуть.

Зараз ви читаєте новину «Ректор муніципального вузу подає до суду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6560
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути