Ціни на оренду квартир у столиці до кінця літа можуть зрости на 20%. Головна причина - сезонний попит на нерухомість. Ближче до серпня тисячі студентів шукають зйомне житло, зазначають експерти.
"Ціни на оренду квартир можуть зрости на 20 відсотків. Помешкання, яке коштує 4500 гривень, в серпні-вересні може здорожчати до 5000. Бо охочих зняти житло стає все більше, а кількість квартир не змінюється. Та й не всі власники погоджуються брати студентів. Хіба в "убиту" квартиру", - розповідає ріелтор Максим Бабуряк.
Зараз ціни на оренду 1-кімнатної квартири починаються від 4500 грн. Квартирант оплачує комунальні послуги. За 5000-6000 грн можна зняти неподалік від метро, з ремонтом, технікою і меблями. Ближче до центру - помешкання коштуватиме 6500-7500 грн. Такі варіанти, зазначає рієлтор, вважають "бюджетними".
Які є "бюджетні" варіанти
"Бюджетні" варіанти квартир - житло без ремонту, необхідної техніки й у віддалених від центру районах.
На сайті нерухомості пропонують 2-кімнатну квартиру на вул. Донецькій біля Севастопольської площі за 3000 грн. Квартира без пральної машинки і ремонту.
"Ремонт потрібно робити обов'язково (за рахунок орендаря. - Gazeta.ua). За орендну суму ремонт робити не можна", - йдеться в оголошенні.
"Якщо все-таки вирішили жити в квартирі без ремонту, потрібно правильно укласти договір. Нотаріально його завірити. Багато орендодавців на таке не йдуть, тому що треба платити прибутковий податок. Та якщо ви вже робите ремонт у чужій квартирі, потрібні гарантії, що проживете в ній хоча б рік. І що вас за два місяці звідти не "попросять", аби здати її іншим мешканцям, за більшу суму", - зазначає рієлтор.
1-кімнатна квартира з "бабусиним ремонтом" біля станції метро Святошин коштує 3500 грн на місяць.
"Здам чудову квартиру на вулиці Сосніних, станція метро Святошин. Є всі необхідні меблі, пралка. Балкон засклений. Стан житловий. Здаю для пари без дітей", - йдеться в оголошенні.
"Про комфорт тут не йдеться. У мене були випадки, коли просили знайти мешканців у квартиру померлої бабусі. Шафи були набиті старим одягом, а викидати і вивозити речі власники відмовлялися", - сказав експерт.
Квартира без ремонту в новобудові - ще один недорогий варіант. На вул. Регенераторній здають 1-кімнатку без оздоблювальних робіт і розведення електрики. Квартирантам доведеться шпаклювати стіни, клеїти шпалери і ставити сантехніку.
Перед новим квартирантом переклеююють шпалери?
За кордоном існує неписане правило для власників житла - перед новим квартирантом шпалери потрібно переклеювати. Та у столиці цим правилом нехтує переважна більшість орендодавців. У стандартний "пакет" входить пральна машинка, холодильник, спальне місце, косметичний ремонт.
"Я недавно спілкувався з колегами зі США. Там ріелтор має отримати ліцензію, без якої здати або продати житло не можна. Але там і культура інша. Килимове покриття у квартирі обов'язково змінюють перед наступним мешканцем, стіни перефарбовують. А в нас навіть генеральне прибирання перед наступним заїздом не роблять", - розповів Максим Бабуряк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Житло без посередників і паспорт без черг - підбірка зручних онлайн-сервісів у Києві
Рієлтори розповіли, де в Україні можна купити найдешевшу 2-кімнатну квартиру. В результаті опитування з'ясували, що придбати недорогу 2-кімнатну квартиру в будинках старого житлового фонду можна на околиці міста.
Коментарі