У галереї "Парсуна" на вул. Хорива, 43, що на Подолі, виставили різдвяні ляльки — янголи, лісові феї, квіткові ельфи та люди-миші. Творці іграшок — майстри з України, Росії та Нідерландів.
Також тут представлені роботи дебютантів. Киян, які пройшли спеціальні курси.
У "Парсуні" грає класична музика. Відвідувачі зупиняються біля експонатів, розглядають.
— Ти глянь, на його руці навіть червоні судини видно, — обговорюють вони пластикового Моцарта.
Композиція "Моцарт і Сальєрі" коштує 15 тис. грн. На обличчях ляльок помітно найдрібніші зморшки, щетину.
— Із пластика — паперклею — виходять реальніші ляльки, бо фарфор передає не все. Але пластик за 50 років може тріснути. А порцеляна, якщо не розіб"ється, переживе не одне століття, — розповідає Ніна Ємець, 48 років, директорка галереї.
У зимовій колекції представлено понад 30 експонатів. Біля кожної ляльки табличка, де зазначено автора, матеріал із якого виготовлено.
— На свята купували в основному янголів і сувенірних мишей. Продали вже з десяток, — каже Ніна Ємець. — Придбати авторську ляльку може кожен. Найдешевша, янгол із людським обличчям і королівськими локонами, коштує 200 грн.
Квітковий ельф голландки Івонни Фліпс — 3 тис. грн. Ціна ляльки залежить від імені автора, матеріалу, від того, чи зроблена вона в єдиному екземплярі. У майстрів, які виставляються в "Парсуні", можна замовити ляльку, наприклад, із себе. Обіцяють, що вона буде не просто копією людини, а передаватиме певну рису характеру. Таке замовлення коштуватиме від 10 тис. грн.
У галереї є портретні ляльки Юлії Тимошенко, Віктора Ющенка та Віктора Януковича. Їх зробила українська майстриня Настя Крава. Янукович на велосипеді в діловому костюмі з рогаткою в кишені. Така лялька коштує $2 тис.
— У Києві багато колекціонерів ляльок. В основному це бізнесмени, є й політики. Ніхто з них не бажає розголошувати своє хобі, — веде далі Ємець.
Директорка запевняє, що навчитися виготовиляти ляльки з паперклею можна за місяця. При галереї постійно проводять курси. Вартість восьми занять по три години — 1200 грн.
— Потім виготовлену аматором ляльку можна виставити в нашій галереї. У нас багато дебютних робіт добре продаються, — говорить вона. — Наприклад, нещодавно продали ляльку-янгола в синьому вбранні із пташиними крилами за 3 тис. грн.
Виставка працюватимез 10.00 до 18.00 до 15 січня, вихідний — неділя. Вхід — безкоштовний.
Коментарі