У парку "Супутник" на вулиці Уманській релігійна громада Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) веде будівництво храмового комплексу. Минулого четверга кілька десятків мешканців навколишніх будинків провели пікет проти забудови парку.
— У мене вже скло тріщить у вікнах! Розумієте? Наш парк — це санітарна зона, яка відділяє будинки від залізниці, — каже Валентина Кутузова, 66 років, місцева мешканка. — Насправді тут збудують висотний будинок, а нам і так нічим дихати!
До розмови підключаються інші жителі. Кажуть, у сусідніх будинках з"явилися тріщини після початку будівництва.
— Це старі будинки, вони аварійні, бо стоять на плавунах. До будівництва були тріщини, а коли почали рити котлован, з"явилися нові, а старі збільшуються! — скаржиться Олена Котова, 51 рік, мешканка будинку N25. — Земельну ділянку виділили незаконно, порушення зафіксували Держземінспекція, постійна екологічна комісія в КМДА та прокуратура міста. Ми ж не проти церков, а проти незаконної забудови парку!
Люди кажуть, що біля церкви мають будувати дві стоянки, дзвіницю висотою 43 м, сауну, притулок, будинок для священика.
Близько сотні прибічників будівництва церкви також зібралися в парку. Половина з них — пенсіонерки. Вони стоять гуртом, перемовляються, хрестяться та моляться. У руках тримають плакат — "Захистимо церкву від вандалів".
— Обов"язково тут повинен бути цей храм. Він нікому не заважає — ні будинкам, ні дорозі, нікому! — каже Тамара Гірич, жінка тримає в руках списки, щось викреслює. — Чесно скажу, я ще не глянула, як називатиметься храм, це буде Українська православна церква Київського патріархату.
Інші жінки починають її виправляти.
— Та Московського патріархату, Московського! Це буде церква Преподобного Сергія Радонезького. — вигукують із натовпу.
— Потрібно, щоб тут була церква! Поблизу ж немає церков, далеко ходити. — зауважує Лєда Іванова, 65 років. Запитую, де жінка проживає. — Тут, усі ми тут недалеко живемо! — запевняє Іванова, однак ні вона, ні інші жінки номерів своїх будинків не називають.
— Ще з минулої акції нас звинувачують у тому, що замість храму ми зводитимемо два 22-поверхові будинки, — каже "ГПУ" отець Іоанн, 33 роки, штатний священик майбутнього храму. — Це неправда. У 2003 році тут освятили місце під майбутній храм. Установили хрест, щоб усі знали, де буде церква. У 2004-му Київрада виділила нам ділянку.
За словами священика, парк "Супутник" раніше нагадував смітник, а не місце відпочинку.
— Ми кілька "КамАЗів" сміття вивезли, наші парафіяни тут прибирали. А це, — показує головою в бік мешканців, — провокація! Ми не плануємо тут ніякого паркінгу, тут буде невеличка адміністративна будівля.
Отець Іоанн запевняє, що в парку зрубали тільки десяток дерев. Уже зводять дерев"яну капличку біля майбутнього храму.
— Ми не виступаємо проти самої церкви, ми боремося проти незаконної забудови парку, — пояснює Ігор Луценко, 29 років, активіст громадського руху "Збережи старий Київ". — Будівництво починають так, що парк ділиться на дві частини. Забудовники вперед пускають церкву. Із нею важче боротися. А потім зелену зону розглядатимуть уже як територію під будівництво.
— Парк там сильно не постраждає, нам відомо про той конфлікт, але вже нічого не зміниш, — каже Ольга Довганьчина, 55 років, головний агроном Солом"янського районного "Зеленбуду". — На території у 1,3 га вони зрубали всього 12 дерев, а по плану після будівництва мають висадити набагато більше. Цей парк виконує функцію санітарної зони від залізниці. Але зараз уже нічого не вдієш — це спочатку не треба було видавати там ділянку під будівництво. Та у них є рішення Київради, тож церкву там збудують.
За словами начальника відділу внутрішньої політики Солом"янської держадміністрації Тетяни Мартиненко, на території району є вісім культових споруд, з яких більше половини належить УПЦ Московського патріархату.
Найближча церква МП розташована біля Південного залізничного вокзалу.
Коментарі