Ексклюзиви
Пʼятниця, 22 серпня 2008 18:40

Колекторні фірми беруть 20 відсотків від суми боргу

Колекторні фірми вимагають за свої послуги надто високий відсоток. Про це "ГПУ" повідомила Валентина Ракоча, 40 років, заступник директора комунального підприємства "Служба замовника житлово-комунальних послуг".

Цю організацію створили в Оболонському районі для нарахування, обліку та збору комунальних послуг із населення.

— Підприємство співпрацювало з колекторною фірмою востаннє наприкінці 2007-го. Тепер ми цього не практикуємо. Ці фірми беруть за свої послуги надто високий відсоток. Він залежить від загальної суми боргу. Вимагають 10–20 відсотків або й більше від усієї суми заборгованості населення. Для нас це надто дорого, — переконана Валентина Ракоча.

Із її слів, найкраще колекторні фірми стягують борги з жителів столиці до того, як справу передадуть до суду. Працівники проводять роз"яснювальну роботу з боржниками. Буває, що люди сплачують борги до суду. Якщо ж суд приймає рішення й зобов"язує погасити комунальний борг, то більшість цього не роблять. Знають: у країні немає механізму стягнення грошей, ніхто не змусить продати власне майно або виселитися з помешкання чи погасити борг. 2007-го згідно з рішеннями Оболонського суду боржники мали сплатили комунальних боргів на суму 685 тис. грн. Із неї повернули 2 тис. грн. Майже 25% жителів Оболонського району є "безнадійними" боржниками.

— Боржники — це частіше за все малозабезпечені, неблагополучні сім"ї. У них нема грошей на сплату заборгованості. Найбільший комунальний борг у нашому районі — приблизно 30 тисяч гривень, — додає Валентина Ракоча.

Як повідомляла "ГПУ", головний інформаційно-обчислювальний центр мерії запропонував, аби комунальні борги з жителів столиці стягували спеціальні колекторні фірми. Щодо цього вони надають юридичні послуги.

Зараз ви читаєте новину «Колекторні фірми беруть 20 відсотків від суми боргу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3443
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути
Погода