Програма роздільного збору побутових відходів у столиці почала втілюватися в життя з 2006 року, проте до цих пір просувається не дуже активно. Проблема - в недостатньому фінансуванні.
"Для того, щоб програма запрацювала, потрібно банально профінансувати перші кроки - закупити контейнери для роздільного збору, розвезти їх по контейнерним майданчикам, щоб населення могло залишати там відходи, попередньо їх розділивши" - повідомив заступник начальника Головного управління комунального господарства КМДА Володимир Казачук.
Ситуація може змінитися в цьому році. Бюджет міста виділить гроші на реалізацію "сміттєвої програми".
"Кошти, які на сьогоднішній день запрограмовані в бюджеті, потрібно реалізувати і закупити 2,5 тисячі контейнерів для роздільного збору. Вони мають надійти на контейнерні майданчики нашого міста і таким чином кількість контейнерів для роздільного збору буде доведена до 8 тисяч. Це і буде тією основою, яка дасть можливість розвивати далі інформаційну просвітницьку роботу, доносити до громадян необхідність роздільного збору сміття" - розповів Казачук.
У мерії вважають, що програма роздільного збору сміття буде підтриманий киянами.
"Наші соціологічні дослідження підтвердили, що люди ментально готові до того, щоб розділяти свої побутові відходи. Тому якщо кияни будуть бачити на своїх контейнерних майданчиках ці контейнери, обклеєні рекламними матеріалами, що пропагують роздільний збір сміття, то вони відреагують на це досить активно, вони будуть це робити "- переконаний чиновник.
Коментарі
5