
За тиждень на Дніпрі починається навігація. На річкових "ремонтно-отстойних пунктах" (РОПах) та станціях прокату човнів кипить робота — прибирають берег, латають та фарбують човни, кладуть нові дерев"яні настили на понтони причалів. Крига в люті морози погнула їх, як канцелярські скріпки.
Гідропарківській човниковій базі "Фрегат" цього року виповнюється 40 років. Директор станції 80-річний Сергій Ценгістр не пригадує точної дати її заснування. Одне відомо: її відкривали навесні.
— А я працюю на прокаті рівно двадцять років, — додає Сергій Олексійович.
Сергій Ценгістр прийшов на прокатну станцію, можна сказати, "з неба". До цього він упродовж 33 років управляв військовими транспортними літаками.
— У мене дружина багато років працювала на станції, тому я не зміг відмовитися, — пригадує Сергій Ценгістр. — З тих пір я живу тут на дебаркадері, на воді. Хоч квартиру маю на Русанівці, "на воді" набагато краще.
Учора поговорив із Черновецьким
У спадок від колишнього керівництва "Фрегату" Сергію Ценгістру залишилося занедбане господарство. Директор показує старі фотокартки, на яких видно кривий іржавий причал, дерев"яні човники, купи сміття на багнистому березі.
— Ми були спочатку комунальним підприємством, потім приватизувалися. Я гордий, що в найскрутніші часи всі мої двадцять два працівники вчасно отримували зарплату.
За час, поки Сергій Ценгістр керує "Фрегатом", станція стала найбільшою в Україні. Нині вона має 300 залізних прогулянкових човників і катамаранів. Пропонують катання на водних лижах та швидкісних катерах. Один із них навіть ніс службу на Чорноморському флоті як міноносець. Цього року на станції з"являться й нові, сучасні катери, що розвиватимуть швидкість до 100 км/год.
— Ви уявляєте: минулого року в нас покаталися більш як 74 тисячі відпочиваючих, — розповідає директор. — Десь третина з них — гості з інших країн. Іноземці від нашого прокату просто "балдіють". У них же такого немає — щоб людина сама сідала на весла й виходила на велику річку. У Венеції, наприклад, ти можеш тільки найняти гондольєра, який керує човном.
За 15 років зі станції вкрали 110 човнів
Корінного киянина Сергія Ценгістра знає пів-Києва. Він змалечку жив на Хрещатику й перетинався із багатьма відомими людьми. Наприклад, дружив із актором Юрієм Тимошенком (Тарапунькою). Потім, коли став директором прокату, й сам став відомим. Каже, до нього по човни приходили Гарік Кричевський, Наталя Могилевська, Асія Ахат. Сергій Олексійович узагалі швидко знаходить спільну мову з людьми.
— Я ось за Омельченка голосував, а вчора поговорив із Черновецьким, — додає про свої знайомства директор. — Так він мені сподобався. Не то що по телевізору... Дивлюсь — розумний дядько.
Найбільший клопіт станції прокату — крадіжки. За словами Сергія Олексійовича, за 15 років зі станції вкрали 110 човнів. Іноді їх знаходять в інших прокатах. Буває й таке, що човни крадуть бездомні. Ріжуть їх і здають на брухт. А новий човник коштує до 3 тис. грн.
Режим роботи прокату
Одна година катання на човні та катамарані коштує 10 грн. На катері "Стріла" — 150 грн. Прокат працює з 9.00 до 20.00 (човни дають у прокат до 18.00).
Телефон для довідок 238 56 69.
Коментарі