Ексклюзиви
Субота, 20 жовтня 2012 15:00
Іван Столярчук
Іван Столярчук
Іван Столярчук

Чубай за гривню

"А казали, знання за плечима не носять", – думаю, з полегшенням скидаючи рюкзак біля таблички "Куплю книги".

На букіністичному ринку така висить у кожного другого торговця. Чоловік у піджаку із засмальцьованими ліктями оцінююче поглядає на томи Матіос, Кожелянка, Жадана й Покальчука, які видобуваю перед ним із сумки. Пояснюю: всі ці книжки я колись придбав новими і з задоволенням прочитав. Але вони почали забирати все більше життєвого простору. От-от – і почнуть вимагати окремої кімнати.

– Не на те ви гроші витрачали, – каже. – Завжди котирується лише Донцова. Що хочете за літературу, 100 гривень? Ви – оптиміст.

Завжди котирується лише Донцова

Завантажую наплічник назад. ­Пригадую, як колись у цього ­букініста був готовий купити за 150 гривень ­"Історію американського ­Заходу в розповідях індіанців". Але не мав потрібної суми. Поталанило ­пізніше. Знайшов цю ж книжку на іншій ­точці – втричі дешевше. Коли завітний фоліант уже був у мене в руках, ­спитав, чому така різниця в цінах.

– Бо по тобі видно, що аж трусишся саме за цією книжкою. От людина й хотіла скористатися.

Походивши ще, я таки спродався.

– Кому треба спогади Кузьми Скрябіна? Он у мене біографія Мадонни лежить, ніхто не пита, – чув коментарі до свого товару.

Довелося "в нагрузку" підбірку "Вокруг света" за 2005 рік віддати. ­Наторгував по різних точках 80 гривень. На виході з базару нахиляюся над ящиком з-під бананів. Поряд жінка плете шкарпетку, а в коробці – пупси, брошури з консервування, ще радянські набори для креслення. Але диво – серед цього мотлоху глянцевою обкладинкою виблискує томик Грицька Чубая "Плач Єремії". Колись на такий мені не вистачило 70 гривень.

– Скільки? – обережно запитую.

– Стишки за гривну, чтоб забрать. Бомжи какие-то в макулатуру хотели сдать, а я отняла. Подумала, авось любитель найдется.

Зараз ви читаєте новину «Чубай за гривню». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода