Синій колір у кімнаті виглядає стримано та вишукано. Цей колір може бути базовим або акцентним. Це вічна класика, яка не виходить з моди вже кілька сезонів. Даний колорит відрізняється елегантністю, яскравістю і стилем, що робить його популярним кольором при створенні інтер'єру.
Психологи стверджують, що цей колір діє на підсвідомість заспокійливо, заспокійливо і має в своєму розпорядженні знаходяться поруч людей до роздумів.
Однак варто враховувати холодність кольору і не використовувати його активно в кімнатах, де вікна виходять на північ, або в невеликих затемнених приміщеннях. Також не рекомендується захоплюватися синьо-блакитними відтінками людям, схильним до довгих роздумів, пасивності і депресій.
В інших випадках синій тільки освіжить простір і привнесе нотки стилю, благородства і смаку. Головне підібрати гармонійне поєднання з іншими фарбами.
Біло-синє поєднання по праву вважається класикою жанру, так як воно універсально, вишукано і благородно. У виконаній в такій комбінації абсолютно будь-яка кімната буде візуально просторіше, прохолодніше і свіже.
Відмінним вважається доповнення дизайну жовтим, тільки за умови, якщо обидва тони тільки холодні або тільки теплі. Для стилю "поп-арт" більше підійдуть соковиті і глибокі відтінки, а для створення сільського стилю використовуються пастельні і приглушені солом'яний і волошковий кольори.
Найбільша виграшна комбінація - це індиго з помаранчевим, особливо в обстановці дитячої та вітальні. Однак краще вибирати приглушені тони, розбавлені більш отруйними елементами.
Суворе і елегантне синьо-сіре поєднання, що створює в приміщенні атмосферу розкоші, шляхетності та вишуканості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стильний сірий: як поєднати кольори в інтер'єрі
Не рекомендується поєднувати синій з чорним, так як в результаті виходить дуже гнітючий і темний інтер'єр. Правда, ситуацію можна виправити, додавши сильну підсвічування і білий колір. Також небажаним сусідом є червоний, використовувати який можна в значно меншому обсязі, наприклад, в якості підлокітників.
Не кращим вибором стане і синьо-зелене оформлення, адже ці кольори близькі по спектру і не грають поруч один з одним. Гармонійно поєднувати ці тони можна тільки в одному випадку: якщо один з відтінків буде інтенсивніше, ніж інший. Оптимальним із зеленої палітри вважаються близькі до жовтій гамі: салатовий, неоновий, лаймовий, лимонний, м'ятний.
Оливкова кухня одночасно привертає увагу та заспокоює. Кімната в таких тонах приємна оку і налаштовує на спілкування. Їжа на такому тлі завжди виглядає апетитно.
На поверхнях оливкового кольору менше помітні забруднення. Такі фасади кухні та фартух легко поєднувати з іншими кольорами. Виглядають свіжо і здаються дорожче, ніж є насправді.
Коментарі