Непоганим рішенням в умовах постійних вимкнень світла може бути придбання туристичного газового пальника.
Але користуватися ними потрібно обережно й дотримуватися певних правил, пише Gazeta.ua.
Загалом туристичні пальники прості й зручні в використанні. Вони легкі, не засмічуються, не мають неприємного запаху. Пальники бувають кількох видів: газові, рідкопаливні, що працюють на бензині або керосині, і мультипаливні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зберігати продукти, коли довго немає світла ‒ корисні поради
Їхня потужність також різна, тому, купуючи пальник, варто розраховувати, на яку кількість людей готуватимете їжу.
Газовим туристичним пальником не можна користуватись у приміщенні, яке не провітрюється або під тентом. Оскільки є загроза отруїтися чадним газом. Не варто також ставити пальник на протягу, бо вогонь може перекинутися на найближчі предмети.
Найчастіше для пальників використовують балони з трьома видами газу: пропаном, бутаном та ізобутаном. Для холодного зимового періоду краще брати ізобутан. Він краще горить за низької температури й менш вибухонебезпечний. У техпаспорті пристрою можна знайти інформацію про витрату пального.
Ціни на пальники нині коливаються від 500 грн і вище. Найпотужніші можуть коштувати близько 8 тис. грн.
У нас час в Україні піч або камін можна використовувати не лише для інтер'єру чи обігріву. Якщо нині, коли електроенергія зникає раптово і надовго, ви маєте піч чи камін, де можна розпалити дровами, то точно не залишитесь без гарячої їжі. Досвідом використання дров'яних печей діляться британці у виданні Еxpress.co.uk.
У нинішніх умовах потрібно правильно запастися консервами й сухою сублімованою їжею на такі випадки. Gazeta.ua зібрала поради, як приготувати супи, каші, пюре без світла.
Коментарі