ЦУМ - центральний універсальний магазин, що є одною з візитівок української столиці. За всю свою історію його тричі заново будували і чотири рази реконструювали.
Почали будувати ЦУМ у 1923 році, як офісну будівлю. На це виділили 2 мільйони рублів, величезну суму на ті часи.
Після перенесення в 1934 році столиці України з Харкова до Києва, в будинку вирішили розмістити державні видавництва тому його назвали "Будинок книги". Коли споруду майже добудували, її втретє перепрофілювали вже під універсальний магазин.
Все, що було побудовано до цього моменту, знесли, не рахуючись з витратами. Нове будівництво розпочалося в 1936 році. Універмаг звели за два роки у тому вигляді, який зберігся й досі. Він був розрахований на щоденне відвідування 15 тисяч покупців.
У вересні 1941 року, під час облоги Києва, ЦУМ загорівся, але стіни встояли. Він відновив роботу відразу після звільнення міста в 1944 році. У лівому крилі універмагу почали видавати продукти по продуктових картках.
У 1958-1960 роках будівлю добудували. З боку вул. Хрещатик розширили торгові площі. Через 20 років у ЦУМі зробили капітальний ремонт. Через два роки були встановлені перші в Києві ескалатори.
В середині 1990-х років на базі ЦУМу було засновано відкрите акціонерне товариство, 75% акцій в якому належали організації орендарів ЦУМу, інші 25% акцій і торгові площі універмагу залишилися у власності держави.
У 2010 році державний пакет акцій був проданий компанії "Київ-Дилер" за 89,05 млн грн. при стартовій ціні в 25,618 млн грн.
10 вересня 2010 року весь ЦУМ перейшов у власність Ріната Ахметова, хоча офіційно про продаж магазина оголошено не було.
ЦУМ закрили на реконструкцію в 2012 році до грудня 2016 року. Його площі збільшили в два рази: загальна - до 45 тис. кв. м, торгова - до 23 тис. кв. м.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збудували незвичайний будинок з трьома дахами
Історичний фасад будівлі 1939 року зберігся в незмінному вигляді, а ось всередині звели новий центр.
Він займає 10 поверхів: 3 підземних і 7 наземних. На нижніх розмістилася дворівнева підземна парковка.
На 6 поверсі розташувався фудхолл зі свіжими продуктами з фермерських господарств. 7 поверх з ресторанами і терасою з видом на Хрещатик відкриється в найближчі дні.
Стенди різних брендів відокремлені один від одного не стінами, а проходами, що додає універмагу легкості.
Директором ЦУМу став Брайан Хендлі. Протягом останніх трьох років до цього він керував головним універмагом Амстердама.
Характерною особливістю ЦУМу є загальна каса для всіх брендів на поверсі.
Коментарі