Ексклюзиви
вівторок, 31 січня 2017 11:34

5 порад про побудову парадних сходів

5 порад про побудову парадних сходів
Фото: Chelkon.ru

Парадні сходи роблять під їхніх власників. Якщо це високі люди, що мають широкі кроки та великий розмір ноги, ширина кожної сходинки має бути більшою. Для власників меншої статури - параметри також менші. За стандартами, ширина плити сходів має бути такою, щоб на неї могла вільно ступати найбільша нога людини, і ще щоб залишилось кілька сантиметрів простору. Розповідає інженер-будівельник Борис Пенчук з Чернігова, 36 років.

Виміряй сходинку за розміром власних ніг

"Найбільш комфортна ширина плити сходинки - 30-32 сантиметри, а висота - 15-20 см. Такі сходи зручні для людей з середнім зростом і статурою. Також існує правило - коли ширину сходинки збільшують на сантиметр, до висоти теж додають близько сантиметра".

Матеріал сходів підбирають за міцністю

З матеріалів для зовнішніх сходів до будинку зазвичай обирають камінь або метал. Бетонні сходи також трапляються, але вони, як і дерев'яні, швидше зношуються.

"Добра версія для сходів - зробити підготовчий каркас з бетону, а зверху покласти кам'яні плити. Сходи довше служитимуть, якщо їх викласти з клінкерної цегли, керамограніту, теракоти. Вони не поглинають вологу та багато років виглядають, як нові".

Надійними вважаються сходи з металу. Їх можна замовляти готовими - кованими, а також з окремих частин-маршів.

"Для виробництва сходових маршів використовують нержавіючу сталь, яка відрізняється тривалим терміном служби. Не схильний до корозії і алюміній, однак через м'якості цього металу деталі конструкції можуть деформуватися".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дім оформили зсередини архітектурним бетоном

Ребриста поверхня захистить від ковзання

"Щоб зверху не стояла вода - покладіть плити під невеликим кутом. Тоді буде уся зайва рідина стікати, східці будуть краще зберігатися. Щоб не ковзали - плитку кладуть рифленою. Також можна на краях зробити антиковзні накладки розміром 2-3 міліметри".

Вік дерев'яних сходів продовжать засоби захисту

Вибагливі дерев'яні сходи є досить естетичними на вигляд. Проте, перш ніж їх монтувати треба вибирати найбільш стійки породи.

"Найкраща деревина для сходів - модрина, бамбук, дуб, венге. Вони тверді та стійкі до гниття. Є кілька способів продовжити термін служби дерев'яної зовнішньої драбини. По-перше, матеріал потрібно ретельно обробити спеціальним антисептиком, рідинами проти комах. Для захисту конструкції від несприятливого впливу опадів необхідно облаштувати навіс. Східці біля будинку потрібно регулярно оглядати і перевіряти на наявність пошкоджень".

Пандус для дитячих візків та інвалідів роблять з малим кутом нахилу

Якщо побудовано більше за три сходинки, необхідні перила - принаймні, по одну сторону. Їх роблять металевими. Кріплять до фундаменту або бетонної основи сходів. Або ж будувати підпору з каменю. Перила одночасно можуть бути опорою для пандуса. Він корисний не лише, коли в домі є інваліди, а й батькам, які хочуть заїжджати з дитячим візочком.

"Ширина пандуса має бути не меншою за 90 сантиметрів. Кут нахилу мінімальний - близько 4 градусів. Щоб візок з нього не котився, можна вкрити зверху рефленою гумою".

Зараз ви читаєте новину «5 порад про побудову парадних сходів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути