Фермер Рустам Мудаєв з села Нікольське в Астраханській області в Росії виявив 2-тисячолітній скарб і поховання на своїй ділянці. Викопав стародавній бронзовий горщик, який чоловік відніс до Астраханського історичного музею.
Співробітники музею організували експедицію в село. Археологи прийшли до висновку, що це було поховання сарматської знаті.
Сармати – кочові іраномовні племена раннього залізного віку, які з IV ст. до н.е. по III ст. н.е. проживали на теренах сучасної України, Росії та Казахстану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли форми, в яких скіфи виплавляли зброю
Тіло вождя було вкрито плащем, прикрашеним золотими пластинами. Біля чоловіка археологи виявили колекцію ножів, золотих предметів, маленьких дзеркал, різних горщиків, прикрас зі вставками з бірюзи, лазуриту та скла.
Поруч з вождем знайдені інші скелети. Молода людина з штучно деформованим черепом, це підкреслювало особливий статус члена племені. Також похована жінка з бронзовим дзеркалом, жертовним ягням і різними кам'яними предметами, значення яких поки не встановлено.
Знахідки допоможуть дослідникам зрозуміти, що відбувалося в цьому регіоні на присмерку сарматської цивілізації. Розкопки у кургані продовжуються.
У селі Щасливцеве на Арабатській стрілці пройдуть археологічні розкопки. Договір між місцевим виконкомом та Інститутом археології Національної академії наук підписали 22 квітня. Його вартість склала 199 тисяч гривень. Археологи досліджуватимуть курган бронзової епохи висотою 0,8 м і діаметром насипу 35 метрів.
Коментарі