Археологи знайшли 2 сокири на місці Грюнвальдської битви, що відбулася 1410 року на півночі сучасної Польщі. Артефакти схожі, але не однакові.
В одну із сокир вставляли довгий держак. Інша мала короткий. Сокири збереглися у винятковому стані через перезволожений ґрунт. На них присутні навіть заклепки, повідомляє The History Blog.
Директор Музею битви під Грюнвальдом Шимон Дрежі називає знахідку археологічною сенсацією. Наголошує, що таких не знаходили за 7 років досліджень. Також на полі битви археологи й волонтери знайшли декілька десятків наконечників списів.
Точного місця знахідки музей не розкриває, оскільки працівники вважають, що в землі лежать й інші цінні артефакти.
Поблизу сіл Грюнвальд та Танненберг, зараз це територія Польщі, 15 липня 1410-го відбулася велика Грюнвальдська битва між військами Тевтонського ордену та об'єднаною польсько-литовсько-українською армією. Литва хотіла повернути захоплені Жемайтійські землі.
Тевтонське військо налічувало близько 27 тис. воїнів, польське короля Ягайла - 18 тис. військових. Військо литовського князя Вітовта складалося з 11-12 тис. воїнів. До нього також увійшли полки з Поділля, Києва, Стародуба, Луцька, Володимира та інших міст. Битва тривала 3 год. Перемогу здобула союзна армія, розгромлених тевтонців переслідували до вечора.
×
Коментарі