Ексклюзиви
Вівторок, 17 серпня 2021 15:05

Знайшли вкритий золотом меч, якому 2,5 тис. років

Археологи знайшли вкритий золотом короткий меч і кам'яний жертовник у сарматському могильнику Жагабулак у Казахстані. Знахідки датували VI-V ст. до н. е.

Збережена частина меча завдовжки приблизно 40 см. За словами дослідників, золоте лакування, яке збереглося на руків'ї, а також його форма вказують на те, що зброя була церемоніальною, а не бойовою, передає НВ.

Окрім основної функції меч у сарматів уособлював бога війни, був соціальним символом, знаком належності до вищого стану воїнів, з якого походили й царі.

Окрім жертовника й меча в Жагабулаку знайшли бронзові дзеркала, золоті пряжки та інші предмети раннього залізного віку. Пам'ятку продовжують досліджувати й виявили сліди діяльності людей ранішої епохи - бронзового віку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ідеально зберігся - знайшли меч, якому 2,5 тис. років

Автор: ГУ "Акимат Актюбинской области"
  Меч та жертовник датували VI-VI ст. до н.е.
Меч та жертовник датували VI-VI ст. до н.е.

У вересні 2019 року на Мамай-горі в Запорізькій області археологи знайшли нерозграбоване скіфське поховання. Воїна в потойбіччя супроводжував короткий меч із золотими прикрасами - акінак.

Зараз ви читаєте новину «Знайшли вкритий золотом меч, якому 2,5 тис. років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 476
Голосування Чи посадять Петра Порошенка за звинуваченням у державній зраді?
  • Так, давно пора
  • Ні, це політичне переслідування
  • Мені байдуже
Переглянути