Ексклюзиви
Субота, 16 жовтня 2021 00:46

Знайшли тіло чоловіка, якому відрізали ногу для покарання

Знайшли тіло чоловіка, якому відрізали ногу для покарання
У Китаї розкопали поховання чоловіка без ноги. Фото: International Journal of Osteoarchaeology

Китайські археологи виявили поховання чоловіка, якому відрізали ногу для покарання.

Чоловік віком 50-70 років жив в VIII-V ст. до н. е. Ознаки загоєння показали, що з моменту операції до смерті пройшла значна кількість часу, повідомляє International Journal of Osteoarchaeology.

Тіло знайшли в районі міста Яньань в провінції Шеньсі. Там виявили 21 поховання, що належить до раннього етапу Східної Чжоу. Чоловіка поховали в дерев'яній труні. До могили поклали кільця і кераміку.

Антропологи не знайшли слідів хвороби, які б вимагали ампутації ноги. Вирішили, що це могло бути покарання за злочин. У давньому Китаї так карали рабів-втікачів.

На бронзових посудинах епохи Східної Чжоу зустрічаються зображення прислуги з ампутованими кінцівками, які використовують милиці. Зазвичай такі люди зображувалися як "швейцари", в одній руці вони тримали милицю, а в іншій - дверний засув.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли найдавніші в регіоні рештки людини

У могилі милиць або протезів не виявили, але вони могли просто не зберегтися.

На археологічній пам'ятці в провінції Сичуань у Центральному Китаї археологи виявили священне бронзове дерево культури Шу. Його знайшли в жертовній ямі. Археологам знадобилися чотири місяці, щоб повністю розкопати гілки, квіти, частини стовбура й прикраси дерева.

Зараз ви читаєте новину «Знайшли тіло чоловіка, якому відрізали ногу для покарання». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі