Археологи виявили 9 керамічних посудин віком близько 5 тис. років у провінції Хенань, Китай. Їх використовували для астрономічних спостережень. Вчені стверджують, що це найдавніша знахідка з усіх, які зустрічалися у Східній Азії.
Вважали, що перші подібні артефакти з'явились у регіоні 4,2 тис років тому. Група фахівців провела комплексну експертизу знахідок. Колись вони служили частинами єдиної системи зі спостереження за зірками в сузір'ї Великої Ведмедиці, про це повідомляє Вокруг Света.
Ці прилади допомагали древнім китайцям культури Яншао (5 - 3 тис. років тому) визначати точну дату релігійних ритуалів та жертвоприношень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Речі давніх греків знайшли далеко на півночі
Невідому рідину у бронзовому горщику знайшли археологи у провінції Хенань у Китаї. За тамтешніми народними легендами, зілля приносить безсмертя людині, яка його вип'є. Це перший випадок, коли виявили міфічні ліки.
Бронзовий горщик знайшли у гробниці площею у 210 кв. м. Належала вона представнику династії Західна Хань, яка правила у 206 р. до н. е. - 8 р. до н.е. 3,5 л. суміші пролежали в землі близько 2 тис. років. Археологи вирішили, що це рисовий лікер, оскільки рідина мала запах вина.
Аналіз у лабораторії показав, що рідина зроблена з нітрату калію й алуніта. Давні даосистські тексти зазначають, що суміш є ідальним поєднанням для створення "еліксиру безсмертя".
Коментарі