Масове поховання 38 обезголовлених людей знайшли археологи у Врабле, Словаччина.
Розкопки проводила команда з Центру спільних досліджень Кільського університету та Археологічного інституту Словацької академії наук. Вони досліджували Врабле-Вельке Лехембі. Це одне з найбільших поселень раннього неоліту в Центральній Європі, пише Heritage Daily.
Неоліт тривав від 10-го до початку третього тисячоліття до нашої ери.
Врабле-Вельке-Лехембі був населений між 5250 і 4950 роками до нашої ери. Він складався з 313 будинків у трьох сусідніх селах.
Масове поховання археологи знайшли у рову. За винятком маленької дитини, всі померлі, схоже, були обезголовлені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На будівництві знайшли тіло людини, яку принесли у жертву
"У масовому похованні із неясним розташуванням ідентифікація особи зазвичай базується на черепі, тому для нас цьогорічна знахідка становить особливо складну ситуацію під час розкопок", – сказав дослідник Мартін Фургольт.
Кілька кісток в іншому анатомічному положенні свідчать про те, що вже скелетовані тіла посунули у середину траншеї, щоб звільнити місце для нових. На деяких скелетах зберігся перший шийний хребець. Це вказує на те, що голову обережно видалили, а не відрубали.
"Очевидним видається припустити різанину з людськими жертвами, можливо, навіть у зв'язку з магічними чи релігійними ідеями. Військові конфлікти також можуть відігравати роль, наприклад, конфлікти між сільськими громадами або навіть у цьому великому населеному пункті. Чи ці люди стали жертвами мисливців за головами, чи їхні односельці практикували особливий культ смерті, який не мав нічого спільного з міжособистісним насильством?" – сказала керівниця проєкту докторка Марія Вундерлік.
Археолог-аматор Вольфганг Херкт виявив скарб кельтських монет у землі Бранденбург на північному сході Німеччини.
41 золоту монету створили понад 2 тис. років тому. Це перший відомих кельтський золотий скарб у Бранденбурзі.
Коментарі