Новий фрагмент мармурової карти Риму, який зайняв належне місце серед уже існуючих частин, виявили нещодавно дослідники. Ця карта вважається однією із найдавніших, повідомляє Planet-Today.
Мармурова карта Риму створена в 203-211 рр. н. е. Спочатку вона складалася із 150 мармурових плит і мала близько 18 метрів у висоту і 13 метрів у ширину.
"Створена в масштабі 1: 240, карта була досить докладною, - сказав Марк Левой. - На ній були вказані плани кожного храму, лазень і кварталів центральної частини Риму. Межі карти визначалися розмірами мармурових плит, а не географічними або політичними кордонами, як це зазвичай робиться на сучасних картах ".
Карта відображає цивільні будівлі, житлові будинки, магазини та склади стародавнього Риму. Вважається, що вона була створена за часів правління імператора Септимуса Северуса (193-211 рр.). Це був сильний лідер, відомий перетворенням Римської держави у військову монархію.
Мармурова карта Риму відновлена лише на 10%. На даний час 1200 знайдених фрагментів знаходяться в музеї Капітолія в Італії. Дослідники намагаються зібрати їх воєдино з 1562 року. Команда дослідників зі Стенфордського університету на чолі з Марком Левоєм для вирішення цієї загадки використовує цифрові технології. З 1200 фрагментів точно визначено розташування тільки 200 частин. Спочатку карта розміщувалась на стіні всередині храму Миру. Протягом сотень років вона поступово руйнувалася, поки, зрештою, збережені шматки не впали, розбившись на сотні менших.
Коли у 2014 році у Ватикані під час робіт в Палаццо Маффі-Марескотті було виявлено один з фрагментів карти, з'ясувалось, що в XVI столітті його використовували як будівельний матеріал. Співробітники музею вважають, що знайдений фрагмент відноситься до 31 плити карти, яка зображує сучасну площу Гетто. Новий фрагмент не тільки став доповненням до карти, а й дав можливість дослідникам визначити місцезнаходження трьох раніше знайдених частин.
Мармурову карту Риму називають гігантською головоломкою. На відміну від інших головоломок, вона не лежала в коробці в зібраному вигляді. Відкриття нового фрагмента дозволило не тільки знайти його місце на карті, а й змінити уявлення про карту в цілому.
Коментарі