Фотограф Артур Бондар знайшов сімейний фотоархів людей, які в період Другої світової війни жили на території Австрії. Вона після аншлюсу стала частиною Третього рейху.
"На барахолку Мауерпарк в центрі Берліна я потрапив дощовим березневим днем. Це досить відоме місце, культурно-історична пам'ятка для багатьох мандрівників. Там я знайшов невелику картонну коробку з недбалим написом "DR 1941-45". Відкривши її, я побачив рулончики негативів вкриті пилом. Продавець сказав, що це плівки часів війни, але й гадки не мав, що на них. Відігнувши край плівки, я побачив маркування "Isopan F" - таку ж, як на німецьких плівках радянського фотографа Валерія Фаминского. Трохи поторгувавшись, я купив всю коробку", - розповів Артур Бондар для сайту birdinflight.com.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали, як партизани ловили зрадників і пристосуванців
На плівках видно, як люди відпочивали, подорожували, збиралися вдома з друзями і вели звичайне мирне життя в той час, як війна вже повним ходом йшла по всій Європі і на території колишнього Радянського Союзу. На деяких знімках видно робочих з нашитими шматочками "OST": так маркували населення окупованих територій України та Білорусії, вивезене до Німеччини на примусові роботи.
Український фотограф Артур Бондар знайшов цікаві фронтові знімки військового фотографа Валерія Фамінського.
Оголошення про продаж фотоархіву він побачив у соцмережі. Зв'язався з продавцем і придбав негативи радянського фотографа. Коли відсканував фотокадри, то побачив зображені на них події кінця Другої світової війни.
Коментарі
3