В Нью-Йорку 8 березня 1857-го відбувся "марш порожніх каструль". Він вважається першопочатком святкування Міжнародного жіночого дня.
Американки, які працювали на текстильних виробництвах, протестували проти поганих умов праці і низьких зарплат. Під час маршу вони били в порожні каструлі, вимагаючи зменшити кількість робочих годин. Вимагали рівну з чоловіками заробітну плату і виборче право.
У серпні 1910-го перед загальними зборами Соціалістичного другого інтернаціоналу в Копенгагені організували Міжнародну соціалістичну жіночу конференцію. Німецькі делегатки Клара Цеткін, Кете Данкер, Пола Тіеде та інші запропонували встановити щорічний "Жіночий день".
Сотня жінок-делегаток із 17 країн погодились з ідеєю. Хотіли, аби в цей день жінки могли проводити свої маніфести та демонстрації. Вимагали, щоб їм було надано право голосу та право обіймати державні посади. Вони також протестували проти дискримінації за ознакою статі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американці заборонили жіночі автоперегони
Наступного року, Міжнародний жіночий день вперше відзначили понад мільйоном людей в Австрії, Данії, Німеччині та Швейцарії.
1913-го у Російській імперії відзначали перший жіночий день в останню суботу лютого. 1914-го свято відбулося 8 березня в Німеччині. Пізніше і інші країни почали відзначати свято у цей день.
з Нью-Йорка у Філадельфію 11 січня 1909-го вирушили учасниці перших жіночих автоперегонів. Того ж року Американська автомобільна асоціація заборонила участь жінок в гонках.
Коментарі