Залізничники знайшли печеру, що могла бути християнською святинею 700 років тому, неподалік міста Гілфорд, Велика Британія. Для ока печеру відкрив нещодавній зсув ґрунту у місцевості.
Археологи вважають, що це пізньосередньовічна святиня, пов'язана з каплицею святої Катерини початку XIV ст., руїни якої є неподалік. Не виключають і більш раннє походження як культового місця. Кажуть, що до XIV ст. місцевіть мала назву Drakehill - Пагорб Дракона, пише Network Rail.
Центральною прикрасою печери є глибока ніша у формі гострої готичної арки, засіяної "чашковими" вирізами. Поруч із нею помітили зображення Хреста і Голгофи. Також дослідники виявили 7-8 додаткових ніш і сліди написів та інших відміток на стелі печери.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Селяни розібрали на цеглу 100-річний костел
Сама вона частково покрита відкладеннями чорного пилу - сажею від факелів чи ламп. На підлозі виявили залишки 2 вогнищ. Їх аналіз і дозволить ученим дізнатися історію печери.
"Це несподіване і захоплююче відкриття, яке допомагає візуалізувати та зрозуміти багату історію регіону", - заявив директор маршруту Network Rail Wessex Марк Кіллік.
В місті Бейт-Шемеш у Ізраїлі археологи виявили християнську церкву з каплицею. Вона присвячена невідомому "славному мученику". Вік храму визначили у 1,5 тис. років. Будівля являє собою базиліку площею в 1,5 тис. кв. м. Передбачається, що її будівництво почалося в VI ст. під час правління візантійського імператора Юстиніана.
Коментарі