Ексклюзиви
Пʼятниця, 14 травня 2021 14:06

Виявили невідомий лист Ейнштейна про бджіл

Виявили невідомий лист Ейнштейна про бджіл
Ейнштейн писав про свої роздуми щодо бджіл і птахів. Фото: Journal of Comparative Physiology A, 2021

Дослідники з Віденського університету виявили раніше невідомий лист фізика Альберта Ейнштейна.

Лист адресований інженеру з королівського військово-морського флоту Великої Британії Гліну Девісу. Він займався радарами. 2019 року вдова Девіса Джудіт знайшла лист і передала дослідникам, повідомляє N+1.

Ейнштейн писав, що вивчення бджіл і перелітних птахів допоможе фізиці. У листі згадав етолога й першовідкривач танцю бджіл Карла фон Фріша, з яким був знайомий. Він міг підштовхнути фізика до роздумів про тварин.

Справжність листа підтвердили в Архіві Альберта Ейнштейна при Єврейському університеті в Єрусалимі.

Лист є відповіддю на повідомлення самого Девіса, яке поки не знайшли. Він міг питати про те, як фізика пояснює роботу органів тварин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лист Ейнштейна про Бога продали з аукціону

Ейнштейн заявив, що знайомий із результатами досліджень фон Фріша й високо їх оцінює. Але сумнівається, що вони здатні допомогти у вивченні фундаментальних законів фізики. Це можливо лише якщо в бджіл є якісь абсолютно нові типи сприйняття.

Фізик припустив, що дослідження навігаційних здібностей перелітних птахів і поштових голубів допоможуть сформулювати нові фізичні закони.

У Лос-Анджелесі на аукціоні продали лист Альберта Ейнштейна про "божевілля Гітлера". Лист пішов із молотка за $134 тис . У ньому геніальний учений розмірковував про "божевілля Гітлера", яке охопило Німеччину і зруйнувало життя людей.

Зараз ви читаєте новину «Виявили невідомий лист Ейнштейна про бджіл». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 88
Голосування 3 жовтня, "Динамо" - "Шахтар". Як закінчиться матч?
  • 1) перемогою "Динамо"
  • 2) нічиєю
  • 3) перемогою "Шахтаря"
Переглянути