Польські археологи під час проведення польових робіт на Білій горі біля міста Сянок Підкарпатського воєводства виявили кілька сотень наконечників стріл.
Вважають, що це є свідченням нападу армії короля Казимира Великого у 1340 році на Галичину, повідомляє Nauka w Polsce.
Літописи свідчать, що в цих місцях відбулося вторгнення в Галичину 20 тис. війська Казимира III Великого. Полякам вдалось захопити цю територію в 1340 році. Однак раніше масштабні розкопки тут не проводилися, тому не було археологічних свідоцтв того вторгнення.
"Ми запросили до роботи представників Галицької історико-дослідницької асоціації. Результати перевершили найсміливіші наші очікування. Протягом декількох сезонів в поселенні і навколо нього ми виявили понад 200 наконечників звичайних стріл і стріл, які використовувалися для стрільби з арбалета", - повідомив керівник проекту доктор Петро Котович з Історичного музею в Сяноку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи презентували писанки часів Київської Русі
Раніше вважалося, що фортецю в Сяноку заклала королева Бона, дружина Сигізмунда I Старого в XVI столітті. Нове дослідження показало, що фортеця датується серединою XIV століття. Тоді цю територію захопив польський король Казимир Великий. Він зважився на вторгнення після загибелі останнього короля Русі Болеслава-Юрія II.
"Здається, що виявлені нами наконечники стріл і арбалетних пострілів є свідченням битви між русинами і поляками. Аналіз розсіяності цих наконечників показує, що більшість стріл було випущено з одного місця поруч з фортецею. Ми не знайшли багато точок для стрільби", - сказав Котович.
Атака основних сил йшла з півдня. Археологи розкопали кілька пошкоджених вогнем фортечних споруд.
У замку Любарта в Луцьку на Волині 6 січня 1429 року з'їхалися правителі всіх довколишніх держав. Тут була улюблена резиденція Великого князя Литовського Вітовта.
Коментарі