Вирок дисиденту Василю Стусу зачитали в залі Київського міського суду 2 жовтня 1980-го. Засудили на 10 років таборів і 5 років заслання.
Справу розглядали з 29 вересня. Адвокатом Стуса призначили Віктора Медвечука. Чоловік протестував, хотів захищати себе сам, але з його бажаннями не рахувалися, йдеться у праці "Українська Гельсінкська група, 1978-1982"
Стусові інкримінували його листи, заяву до прокуратури з приводу арешту поета Миколи Горбаля, творчість та усну агітацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Заборонений": фільм про Стуса зібрав майже 5 млн грн
Промова прокурора тривала понад 2 години. Він розпочав із досягнень УРСР, які паплюжив "дьогтемаз" Стус. Згодом розповів про "злочини бандерівців". Завершив "злочинами" самого дисидента. Адвокат зазначив, що Стус заслуговує на покарання, але просив звернути увагу на сумлінну працю та складну операцію на шлунку.
Після його виступу засідання суду перервали. Відновилось воно 2 жовтня одразу з читання вироку. Окрім максимальної міри покарання, на Стуса наклали штраф 2,2 тис. крб. судових витрат. Не дозволили вимовити й останнього слова.
Дружині Валентині сказав, що такого терміну не витягне. Так і сталося.
Лідер партії "Опозиційна платформа - За життя" та кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук подав до суду на журналіста Вахтанга Кіпіані.
Позов щодо книги "Справа Василя Стуса". Медведчук вважає, що у ній порушуються його честь і гідність.
Коментарі