У Лондоні 14 жовтня 1926-го вийшла в світ дитяча книжка "Вінні Пух та всі-всі-всі" англійського письменника Алана Александера Мілна. Прообразом ведмедика Пуха була канадська ведмедиця, головного героя списав із свого сина. Твір називають однією з найпопулярніших дитячих книжок у світі.
Алан Мілн народився в 1882-го в Лондоні, починав як автор гумористичних фейлетонів в журналі Punch, писав п'єси. В першу світову війну служив розвідником, але був пацифістом. 1920-го у нього та дружини Дороті народився єдиний син Крістофер. Хлопчика до 10 років виховувала няня.
На свій перший день народження він отримав від батьків у подарунок плюшевого коричневого ведмедика, назвав його Едвардом.
На четвертому році життя батько повів Крістофера до Лондонського зоопарку. Зіркою була ведмедиця на прізвисько Вінніпег або просто Вінні. Хлопець заходив до неї у клітку та змінив ім'я своєму плюшевому ведмедику на Вінні. А "Пухом" хлопчик назвав лебедя, що плавав у ставку і якого він підгодовував.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вийшла найвідоміша книжка про рабство
Родина переїхала з Лондона до маєтку в Кочфордському окрузі на південному сході Англії. Якось Крістофер організував для батька невелику гру, в якій відтворив кілька історій з ведмедиком і його друзями – поросям, Кенгою із Ру в сумці і Тигрою. Батько зацікавився грою і просив сина вигадати нові.
Алан Мілн створив образ ведмедика Вінні-Пуха – симпатичного жовтого ведмедя, доброзичливого, але трохи неуважного. Його вірні друзі живуть у лісі і стають героями цікавих пригод. А головний герой – хлопчик Крістофер Робін щодня грається з ними. Книжка вийшла проста, добра і щира. У англійському видавництві Methuen одразу погодилися надрукувати твір. Уже за перший рік після публікації продали понад мільйон примірників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Письменника випустили із психіатричної лікарні
Крістофера Робіна часто фотографували з ведмедиком. Він брав участь у записі аудіокниг за творами батька, виступив перед залом глядачів – читав розділи з "Вінні-Пуха" і співав пісні. Алан Мілн радів успіху книжки, проте був засмучений, що письменницька слава прийшла до нього як автора дитячих книжок, а не як серйозного драматурга. Через рік вийшла друга частина оповідань "Тепер нас стало шестеро", а 1928-го побачила світ заключна частина під назвою "Будинок на Пуховому узліссі". У ній Крістофер Робін залишає своїх друзів, тому що на нього чекає школа.
1930-го справжній Крістофер вирушив вчитися в школу-пансіонат. Свої іграшки – Вінні Пуха, Кенгуру, П'ятачка, Тигру 27-річний Крістофер Робін віддав Йоркській публічній бібліотеці, де вони й зберігаються й досі. Він хотів стати письменником, але усвідомлював, що його завжди порівнюватимуть з батьком. Із дружиною переїхали в портове місто Дартмут, де відкрили книжковий магазин "Харбур". Після смерті Алана Мілна1956-го, Крістофер більше не повертався в дім батьків та не бачився із матір'ю понад 15 років аж до її смерті. Сам помер у 76 років, написавши три автобіографії.
Книжку "Пригоди Аліси в Країні чудес від Льюїса Керролла" надрукували 4 липня 1865-го в друкарні Oxford University Press видавництвом Macmillan and Co. Тираж у 2 тис. екземплярів оплатив сам автор – Чарльз Доджсон.
"Пригоди Аліси у Країні Чудес" переклали 174 мовами світу. За сім років вийшло продовження – "Аліса в Задзеркаллі".
Коментарі