Ексклюзиви
Четвер, 14 жовтня 2021 08:21

Вийшла найвідоміша дитяча книга про ведмедика

Вийшла найвідоміша дитяча книга про ведмедика
Крістофера Робіна часто фотографували з ведмедиком, з батьком та самого. Фото: gettyimages

У Лондоні 14 жовтня 1926-го вийшла в світ дитяча книга "Вінні Пух та всі-всі-всі" англійського письменника Алана Александера Мілна. Прообразом ведмедика Пуха була канадська ведмедиця, головного героя списав із свого сина. Твір називають однією з найпопулярніших дитячих книг у світі.

Алан Мілн народився в 1882-го в Лондоні, починав як автор гумористичних фейлетонів в журналі Punch, писав п'єси. В першу світову війну служив розвідником, але був пацифістом. 1920-го у нього та дружини Дороті народився єдиний син Крістофер. Хлопчика до десяти років виховувала няня.
На свій перший день народження він отримав від батьків у подарунок плюшевого коричневого ведмедика, назвав його Едвардом.

На четвертому році життя батько повів Крістофера до Лондонського зоопарку. Зіркою була ведмедиця на прізвисько Вінніпег або просто Вінні. Хлопець заходив до неї у клітку та змінив ім'я своєму плюшевому ведмедику на Вінні. А "Пухом" хлопчик назвав лебедя, що плавав у ставку і якого він підгодовував.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вийшла найвідоміша книга про рабство

Родина переїхала з Лондона до маєтку в Кочфордському окрузі на південному сході Англії. Якось Крістофер організував для батька невелику гру, в якій відтворив кілька історій з ведмедиком і його друзями - поросям, Кенгою із Ру в сумці і Тигрою. Батько зацікавився грою і просив сина вигадати нові.
Алан Мілн створив образ ведмедика Вінні-Пуха - симпатичного жовтого ведмедя, доброзичливого, але трохи розсіяного. Його вірні друзі живуть у лісі і стають героями цікавих пригод. А головний герой – хлопчик Крістофер Робін щодня грається з ними. Книга вийшла проста, добра і щира. У англійському видавництві Methuen одразу погодилися надрукувати твір. Уже за перший рік після публікації продано понад мільйон примірників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Письменника випустили із психіатричної лікарні

Крістофера Робіна часто фотографували з ведмедиком. Він брав участь у записі аудіокниг за творами батька, виступив перед цілим залом глядачами - читав розділи з "Вінні-Пуха" і співав пісні. Алан Мілн радів успіху книги, проте був засмучений, що письменницька слава прийшла до нього як автора дитячих книг, а не серйозного драматурга. Через рік вийшла друга частина оповідань "Тепер нас стало шестеро", а 1928-го побачила світ заключна частина - під назвою "Будинок на Пуховому узліссі". У ній Крістофер Робін залишає своїх друзів, тому що на нього чекає школа.

1930-го справжній Крістофер відправився вчитися в школу-пансіонат. Свої іграшки – Вінні Пуха, Кенгуру, П'ятачка, Тигру 27-річний Крістофер Робін віддав Йоркської публічної бібліотеці, де вони й зберігаються й досі. Він хотів стати письменником, але усвідомлював, що його завжди будуть порівнювати з батьком. Із дружиною переїхали в портове місто Дартмут, де відкрили книжковий магазин "Харбур". Після смерті 1956-го Алана Мілна, Крістофер більше не повертався в дім батьків та не бачився із матір'ю більше 15 років аж до її смерті. Сам помер у 76 років, написавши три автобіографії.

Книгу "Пригоди Аліси в Країні чудес від Льюїса Керролла" надрукували 4 липня 1865-го в друкарні Oxford University Press видавництвом Macmillan and Co. Тираж у 2 тис екземплярів оплатив сам автор - Чарльз Доджсон.

"Пригоди Аліси у Країні Чудес" переклали 174 мовами світу. За сім років вийшло продовження - "Аліса в Задзеркаллі".

Зараз ви читаєте новину «Вийшла найвідоміша дитяча книга про ведмедика». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі