Ексклюзиви
Понеділок, 27 вересня 2021 11:32

Відкопали найдавнішу у світі рельсову дорогу

Відкопали найдавнішу у світі рельсову дорогу
Три дерев'яні залізниці лежала одна на одній. Фото: Waggonway

У Шотландії археологи виявили рельсову дорогу 1722 року.

Перша залізниця в регіоні мала протяжність 4 км і з'єднувала вугільні кар'єри Транента з гаванню Порт-Сетон, повідомляє BBC.

Її знайшла спільнота Waggonway, яка шукає залишки давньої промисловості. Шотландія процвітала в XVII-XVIII ст. завдяки добуванню вугілля.

Першу залізницю збудував Вільям Дікінсон. Спорудження коштувало 3,5 тис. фунтів. Завширшки колія була 991 мм. Для перевезення вугілля використовували невеликі вагонетки.

Під час робіт археологи знайшли три дерев'яні залізниці, що лежали одна на одній. Це свідчить, що залізницю кілька разів покращували за короткий проміжок часу.

Вчені виявили колоди, на яких клали рейки завглибшки 1 м під поверхнею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопали стародавні могили страчених людей - моторошні фото

"Хоча ми знаємо, що ці залізниці мали обмежений термін служби через спосіб їхнього будівництва, можливість побачити процес постійної заміни й оновлення є успіхом", - сказав історик залізниць Ентоні Леслі Довсон.

На кам'яній скульптурі з абатства Дандреннан в шотландському Дамфрісі може бути зображена сцена вбивства. Археолог Адріан Кокс вважає, що різьблення може показувати вбивство абата й покарання за нього.

Зараз ви читаєте новину «Відкопали найдавнішу у світі рельсову дорогу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі