Середа, 20 січня 2021 12:03

Від церковного хору до гастролей за кордоном. Музей виставив раритетні фото українського композитора
25

Григорій Верьовка (2-й зліва) у складі архієрейського хору Троїцького монастиря в Чернігові.
Фото: csamm.archives.gov.ua
Брати Верьовки – Антон, Степан, Григорій (праворуч).
Григорій Верьовка (1-й справа у 2-му ряду) на лекції з грецької мови у Чернігівській духовній семінарії. 29 січня 1913 р.
Григорій Верьовка (3-й зліва у 3-му ряду) серед артистів оркестру Чернігівської духовної семінарії.
Григорій Верьовка зі старшим братом Петром. Маріуполь, 1917 р.

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва представив онлайн-виставку "Музичні обрії Григорія Верьовки". Присвячена до 125-річчя від дня народження митця.

"Григорій Верьовка відомий як талановитий композитор, хормейстер, дослідник українського фольклору, автор романсів, обробок народних пісень, творець нового жанру хорової музики – хорової думи у супроводі оркестру народних інструментів; його ім'я носить знаковий творчий колектив – Національний заслужений академічний народний хор України.

Метою виставкового проєкту є висвітлення його життєвого і творчого шляху крізь призму архівних документів його особового фонду, демонстрація ролі та значення цієї особистості не лише в історії Українського державного народного хору, а й в історії української музики ХХ століття", - зазначили в музеї.

Окрім самого Григорія Верьовки, на світлинах можна побачити його друзів й однодумців, членів родини, музичні колективи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анатолій Авдієвський зробив хор Верьовки українським брендом

11 вересня 1943 року в Харкові було створено всесвітньо відомий хоровий колектив - Національний заслужений академічний український народний хор ім. Григорія Верьовки.

Засновником і першим керівником й диригентом хору був Григорій Верьовка - композитор, хоровий диригент, педагог, фольклорист.

До першого складу входили 134 виконавці: 84 хористів, 34 артистів оркестру, 16 артистів балету.

Хор гастролював по всьому світу, презентуючи українське мистецтво. Усюди були переповнені зали, овації. Тріумфальним став перший виступ колективу на американському континенті під час ЕКСПО-67 у Монреалі, де зібралося близько 30 тис. слухачів.

Зараз ви читаєте новину «Від церковного хору до гастролей за кордоном. Музей виставив раритетні фото українського композитора». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі