Великий шовковий шлях включений до списку Всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО). Рішення було прийнято 22 червня на засіданні 38-ї сесії комітету Всесвітньої спадщини при ЮНЕСКО, що проходить в столиці Катару Досі.
Заявка на входження в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО знаменитої караванної дороги, що зв'язувала Східну Азію з Середземномор'ям в давнину і в Середньовіччя, була подана спільно Китаєм, Казахстаном і Киргизстаном.
У стародавні часи Великий шовковий шлях, в першу чергу, використовувався для вивезення шовку з Китаю, з чим і пов'язана його назва.
Він був прокладений в II столітті до н.е. і вів з Сіаню через Ланьчжоу в Дуньхуан, де роздвоювався: північна дорога проходила через Турфан, далі перетинала Памір і йшла до Фергану і казахські степи, південна - біля озера Лобнор по південній околиці пустелі Такла-Макан через Яркенд і Памір вела в Бактрію, а звідти - в Парфію, Індію і на Близький Схід аж до Середземного моря.
Шовк був хоч і головним, але далеко не єдиним товаром, який перевозився за трансконтинентальним маршрутом.
З Центральної Азії вивозилися коні, досить цінні в Китаї, військове спорядження, золото, срібло, напівкоштовні камені і вироби зі скла, шкіра і шерсть, килими і бавовняні тканини, екзотичні фрукти і тварини.
З Китаю каравани везли фарфор і металевий посуд, лаковані вироби, косметику, чай і рис.
Коментарі