Управління старожитностей Ізраїлю оголосило про знахідку унікального неолітичного поселення, яке розташовуэться недалеко від перехрестя Ахіеуд в Західній Галілеї, на ділянці, де будується залізнична гілка Акко - Карміель.
Стоянка відноситься до 7 тисячоліття до нової ери, коли сформувалися основні елементи сучасної людської культури, і головний з них - перехід від полювання і збирання до землеробства. Мова йде про докерамічний періоді неоліту.
На стоянці знайдено велику кількість бобових зерен, найдавнішої овочевої культури на Близькому Сході. Крім того, знайдено фундаменти будівель, оштукатурені підлоги будинків і знаряддя з обсидіану.
Такого матеріалу в наших краях немає, тому знахідка свідчить про зв'язки цієї неолітичної культури з мережею комунікацій обміну на дуже далеких відстанях. Найближчі місця видобутку обсидіану знаходяться в Туреччині та Грузії.
Керівники розкопок Іцхак Паз і доктор Яків Варді сказали, що "в нашій країні вперше були знайдені цілі будівлі і великі житлові простори, які відносяться до такого раннього періоду неоліту і з таким багатим набором матеріальної культури".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли підвіску із зображенням бога Біса
Тут же знайдено поселення більш пізнього часу - мідного віку (5 тис. до н. е.). Воно відноситься до так званої культури Ваді Рабах. У будинках знайдено багато предметів і кісток свиней, які складали основну частину раціону людей, що тут жили.
Коментарі