Президент США Франклін Рузвельт 19 лютого 1942 року підписав "Директиву 9066" - влада отримала право примусово вивозити американців японського походження за межі країни.
У грудні 1941 року японський імператорський флот під командуванням віце-адмірала Наґумо Тюїті завдав авіаційних ударів по військових аеродромах на острові Оаху і по кораблях ВМФ США, що стояли на якорі в гавані Перл-Харбор. Для США Перл Харбор став повною несподіванкою і приводом до вступу в Другу Світову війну - 8 грудня вони оголосили війну Японії. Відновили всі затоплені й ушкоджені фрегати окрім "Арізони" й "Оклахоми".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На корпусі першого підводного човна розписався президент
За директивою Рузвельта, військові практично зразу ж визначили стратегічно важливою територією все західне узбережжя США. Там проживала більшість американців японського походження.
До червня більше 110 тис. осіб інтернували і переселили у спеціальні табори в глибині країни. Там вони прожили наступні 2,5 роки в складних побутових умовах. 17 грудня 1944 року генерал-майор Генрі Пратт дозволи переселенцям повернутись до своїх домівок.
Перший атомний підводний човен "Наутілус" спустили в США на воду 30 вересня 1954 року. Американська програма будівництва ядерних енергетичних установок була запозичена в Третього Рейху.
Коментарі