У Києві планують встановити пам'ятник на могилі українського громадського і політичного діяча, одного з організаторів українського національно-культурного й громадського життя на Далекому Сході - Юрія Глушка-Мови.
Як стало відомо Gazeta.ua, благодійна ініціатива "Героїка" заявила про свій намір встановити пам'ятник на могилі Глушка-Мови, який похований на Лук'янівському цвинтарі у Києві.
"Цей українець увійшов в історію як голова Українського Далекосхідного Секретаріату та борець за незалежність Зеленого Клину", - відзначили активісти.
За їхніми словами, для встановлення козацького хреста та надгробку необхідно зібрати 3000 грн. Кошти підуть на придбання матеріалів для виготовлення пам'ятника, його транспортування з Корсуня-Шевченківського (Черкаська область) до столиці та встановлення на цвинтарі.
Роботи з виготовлення козацького хреста та надгробку виконає майстер з Черкащини Олег Собченко безкоштовно. В якості матеріалу пам'ятника будуть використані бетон стилізований під чорний граніт, камінь габро, латунь та сталь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Горлівці пам'ятник Стусу поставлять біля прохідної заводу
Юрій Косьмич Глушко (1882, Чернігівщина — 1942, Київ) — український громадський і політичний діяч, один з організаторів українського національно-культурного й громадського життя на Зеленому Клині. Псевдонім — Мова.
Голова 3-го Українського Далекосхідного з'їзду, що відбувся у Хабаровську 7-12 квітня 1918 р. Цей з'їзд звернувся до українського уряду з проханням вимагати від уряду РРФСР визнання Зеленого Клину частиною України на підставі принципу самовизначення народу, який складав там переважну більшість населення.
Під його проводом навесні 1919 року у Владивостоці створюється 1-й Ново-Запорізький курінь вільного козацтва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Калуші заради пам'ятника Шухевичу підуть з шапкою по хатах
Зелений Клин (інша назва — Зелена Україна) — землі українських поселенців у південній частині Далекого Сходу, у нижній частині ріки Амур і над Тихим океаном; площа близько 1 млн км?.
За даними перепису 1926 року в Зеленому Клині мешкали 303 тисячі українців, або 24,5 % усього далекосхідного населення. В період існування СРСР українське населення регіону зазнало масової русифікації.
Коментарі
9