У Києві відкрили пам'ятник борцю за незалежність Зеленого Клину - українському громадському і політичному діячу, одному з організаторів українського національно-культурного й громадського життя на Далекому Сході - Юрію Глушку-"Мові".
Зокрема, як стало відомо Gazeta.ua, на столичному Лук'янівському цвинтарі за благодійної ініціативи "Героїка" було вшановано українського державного діяча Зеленого Клину Юрія Глушка. Отець Володимир з Української православної церкви Київського патріархату провів панахиду та освятив козацький хрест на могилі українського державника.
Священик наголосив, що присутні на урочистому заході є "зерном свободи та любові, котре посіяв Глушко і котре приносить свій плід". Кияни поклали до могили квіти та запалили лампади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Горлівці пам'ятник Стусу поставлять біля прохідної заводу
Крім того, представник благодійної ініціативи "Героїка" Олег Слабоспицький виступив з доповіддю про життя Юрія Глушка, який використовував у літературній творчості псевдонім "Мова".
У пам'ять про Глушка та його доньку Наталку, яка похована разом з батьком, звучали псалми кобзаря Сергія Нечипуренка, котрий виконав їх на старосвітській кобзі.
Юрій Косьмич Глушко (1882, Чернігівщина — 1942, Київ) — український громадський і політичний діяч, один з організаторів українського національно-культурного й громадського життя на Зеленому Клині. Псевдонім — Мова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Тернополі шукають місце для пам?ятника Шухевичу
Голова 3-го Українського Далекосхідного з'їзду, що відбувся у Хабаровську 7-12 квітня 1918 р. Цей з'їзд звернувся до українського уряду з проханням вимагати від уряду РРФСР визнання Зеленого Клину частиною України на підставі принципу самовизначення народу, який складав там переважну більшість населення.
Під його проводом навесні 1919 року у Владивостоці створюється 1-й Ново-Запорізький курінь вільного козацтва.
Зелений Клин (інша назва — Зелена Україна) — землі українських поселенців у південній частині Далекого Сходу, у нижній частині ріки Амур і над Тихим океаном; площа близько 1 млн км?.
За даними перепису 1926 року в Зеленому Клині мешкали 303 тисячі українців, або 24,5 % усього далекосхідного населення. В період існування СРСР українське населення регіону зазнало масової русифікації.
Коментарі
14