У буддійському храмі Саймеджі, що в японській префектурі Сіґа, виявили невідомі раніше зображення святих. Знахідка змінює уявлення про історію храму.
Дослідники Хіросімського університету обстежували його за допомогою інфрачервоних камер. Завдяки ним побачили 8 прихованих зображень на почорнілих від кіптяви колонах головного залу. Учені та монахи підозрювали про їхню наявність, але вважали, що малюнки не надто давні та належали періоду Едо (1603 - 1867 р.), інформує Phys.org
Насправді, завдяки характерному стилю, виявлені зображення можуть належати періоду Асука (538 - 710 р). Раніше вважали, що головну залу збудували в епоху Камакура (1185 - 1333).
Отже, історія храму може бути набагато старшою та сягати понад 1,3 тис. років. Доведення припущення сприятиме визнанню храму, як найстарішої збереженої дерев'яної будівлі світу, а зображення святих стануть найдавнішим японським храмовим розписом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фермер викопав статую святого, якій понад 1 тис. років
Історики розповідають, що нині обидва звання утримує японський монастир Хорюдзі VII - VIII ст., що у префектурі Нара.
У травні 2020 року у японському місті Осака реставратори храму знайшли найбільшу в історії країни дерев'яну статую полководця Тойотомі Хідейосі. Її виготовили в період Едо десь у 1603-1867 роки.
Коментарі