У Черкасах робітники натрапили на старий фундамент з арочним перекриттям. Археологи, дослідивши знахідку, визначили: приміщення площею 5 на 10 метрів, закладене в кінці 19-го століття, повідомляє ICTV.
"Від цієї будівлі залишилося підвальне приміщення, перекрите склепінням, викладеним цеглою. На жаль, це вже залишки руйнувань 70-х років", - говорить завідувач відділу археології Черкаського краєзнавчого музею Лариса Сиволап.
"Якби було досліджено цю частину поряд зі сквером, можливо, і більше було б знайдено, і відкрилося б старе обличчя Черкас", - каже завідувач відділу історії краю 14 - початку 20 століття Сергій Ганницький.
Старе обличчя Черкас пам'ятає 72-річний черкащанин Юрій Рукін. Розповідає, що в дитинстві цей будинок завжди викликав у нього цікавість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Давні слов'янки вплітали сережки у коси
"Це одноповерхова будівля. Цікаво, що за ґратами було 3 ямочки по бульвару Шевченка, були і віконця там. Думаю, як же там люди живуть. Бачу, і фарба залишилася ще тих років", - говорить черкащанин Юрій Рукін.
За свідченнями істориків, більш ніж 100 років тому на цьому місці стояла аптека, в якій господарював заможний місцевий єврей, а в підвалах розміщувалися склади. Аптеку після революції закрили, а потім кілька десятиліть у старому будинку жили шість сімей. У 70-х роках минулого століття будівлю знесли, як таку, що не вписується в архітектурний ансамбль міста. В даний час знайдені останки стануть початком реконструкції площі.
До весни місце розкопок огородили. Після детального обстеження визначать, чи тут буде підземний музейний комплекс, чи історичну споруду накриють склом. І тоді, йдучи тротуаром, під ногами можна буде побачити старовинні стіни.
Коментарі
2